مشخصات انواع روتس بلوئر

شرکت پارس درایور یکی از بهترین مرکز فروش لوازم جانبی صنعتی به شمار میرود. کارشناسان فروش پارس درایور علاوه بر مشاوره فنی برای انواع بلوئر صنعتی شما عزیزان را با انواع روتس بلوئر به صورت کاملا تخصصی راهنمایی کرده و شما می توانید خیلی راحت با بررسی دقیق هر محصول و مشاوره از متخصصین بهترین خرید را در شرکت پارس درایو تجربه کنید برای خرید و سفارش انواع محصولات صنعتی کافیست با ما در ارتباط باشید .

برای خرید انواع روتس بلوئر و کسب اطلاعات بیشتر از محصول با مشاوران ما در ارتباط باشید .

۰۹۱۲۶۰۱۱۶۰۳۰۲۱۳۳۹۸۰۴۸۰

انواع روتس بلوئر

دور کارکرد روتس بلوئر ها در مدل های مختلف تفاوت دارد، بلوئر های اروپایی مانند PedroGil و Aerzen و Robuschi و MaproAir و غیره دارای تکنولوژی منحصر به فردی می باشند که توانایی کارکرد در دور های بالا ۱۵۰۰ الی ۴۰۰۰ دور را دارا می باشند و بلوئر های تایوانی مانند Longtech ،Greatech ،Trundean ،Showfou و غیره در دور های پایین تر کار می کنند الکتروموتور هایی که برای بلوئر انتخاب می کنند بستگی به میزان فشار مورد نیاز مصرف کننده دارد هر چقدر فشار بیشتری نیاز داشته باشید توان الکتروموتور مصرفی بالاتر می باشد

روتس بلوئر چیست و چه کاربردی دارد؟

بلوئر روتس یا بلوئر جابجایی مثبت که با نام تخصصی روتس بلوئر و روتس وکیوم شناخته می شود که با دو عملکرد هوادهی و مکندگی کاربرد بسیاری در صنعت پیدا کرده است بلوئر روتس به صورت پکیج بلوئر ارائه می شود تجهیز بلوئر صنعتی بالاترین راندمان کاری را در کاربری‌های دمندگی و مکندگی دارد.

مپ بلوئر روتس از پمپ های هوادهی است که دارای کار کردی منطبق با اصول فنی مشخص شده ای می باشد مکانیزم کار در پمپ بلوئر در کل به این صورت می باشد که هوا از طریق سایلنسر ورودی نصب شده به داخل واحد هواساز بلوئر هوا صنعتی مکیده می شود و با فشار از سایلنسر خروجی بلوئر خارج شده و وارد سیستم تعبیه شده می شود، فشار تولیدی در اکثر بلوئرهای صنعتی ما بین ۵۰ الی ۱۰۰۰ میلی بار در حالت دمش که فشار مثبت نیز نام برده می شود، و ۵۰ الی ۵۰۰ میلی بار در حالت مکش که فشار منفی هم نام برده می شود خواهد بود و دبی تولیدی توسط بلوئر روتس ۱۰ الی ۶۵۰۰ مترمکعب بر ساعت بوده که در صنعت هوادهی ظرفیت قابل توجهی می باشد.

فشار و دبی تولیدی توسط روتس بلوئر قابل تنظیم می باشد و با توجه به ظرفیت مورد نیاز ما و طبق نمودار ها و مشخصه های فشار و دبی موجود در کاتالوگ دستگاه و با کوچک و بزرگ کردن فولی های بلوئر و الکتروموتور (الکتروموتور چیست؟) و تغییر دور کارکرد بلوئر می توانیم فشار و دبی خروجی دلخواه خود را از پکیچ روتس بلوئر دریافت کنیم واحد هواساز بلوئر در همه ی برند ها دارای چند قسمت اصلی می باشد که هر کدام وظیفه مهمی در عملکرد هوادهی بلوئر هوا صنعتی دارند این قسمت ها عبارت است از دو عدد گیربکس در دو طرف ایرند بلوئر، محفظه اصلی و روتور های داخل محفظه، مکانیزم اصلی پمپ بلوئر صنعتی به این صورت می باشد که شافت بلوئر که به گیربس بلوئر متصل شده است به صورت فولی تسمه به الکتروموتور کوپل شده به شاسی اتصال پیدا کرده است، با روشن کردن الکتروموتور شافت بلوئر صنعتی به چرخش درمی آید و توسط چرخدنده های گیربکس بلوئر روتور های داخل پوسه بلوئر می چرخند و هوا را از ورودی دستگاه توسط سایلنسر ورودی مکیده می شود و با فشار از خروجی دستگاه توسط سایلنسر خروجی بلوئر صنعتی وارد سیستم مورد نظر می شود.

روتس بلوئر گریتک

روتس بلوئر از چه اجزایی تشکیل شده؟

پوسته یا هوزینگ

هوزینگ از اصلی ترین اجزای بلوئر روتس ها می باشد و محل قرار گیری روتور ها است. طراحی هوزینگ به گونه ای است که هوا پس از ورود به بلوئر هوادهی در این قسمت فشرده سازی شده و در نهایت از طریق مجرای خروجی از بلوئر خارج می شود. هوزینگ علاوه بر وظایف بالا باعث یکنواخت شدن جریان هوا و جلوگیری از ایجاد پالس صنعتی  نیز می شود.

روتور ها

روتور ها عامل اصلی فشرده سازی در بلوئر هوا صنعتی می باشند. در بلوئر روتس صنعتی به روتورها لوب یا روتس نیز گفته می شود. ساخت روتورهای بلوئر به وسیله ریخته گری و ماشین کاری دقیق انجام می گیرد و لقی ما بین روتور ها و هوزینگ بسیار کم می باشد. روتور ها در دو حالت دو پره و سه پره تولید می گردد.

عینکی

عینکی جزو اصلی ترین اجزای بلوئر روتس ها است که با شیار برگشت هوا باعث افزایش فشار و کاهش نویز و سطح صدا در ROOTS BLOWER  می شود.

مکانیکال سیل

در ساختار بلوئر های روتس برای جلوگیری از خارج شدن هوای فشرده شده در قسمت ورودی شفت از سیل مکانیکی یا آب بند مکانیکی از نوع دو طرفه استفاده می شود.

بلبرینگ ROOTS BLOWER

یاتاقان ها و بلبرینگ ها در بلوئر های هوادهی جزو قطعات اصلی می باشد و کیفیت این قطعات در طراحی و ساخت بلوئر روتس صنعتی بسیار حائز اهمیت است. در هنگام تعمیر روتس بلوئر لازم است که قطعاتی چون بلبرینگ ها مورد بررسی قرار گیرند و در صورت نیاز تعویض شوند.

چرخدنده ها

به جهت افزایش گشتاور و همچنین کنترل دور روتور ها در بلوئر های دارای روتس از گیربکس یا جعبه دنده استفاده می شود. چرخنده های استفاده شده در این دستگاه به وسیله سنگ زنی دقیق ساخته می شود و دقت بسیار بالایی دارند.

روتس بلوئر گریتک

یکی از بهترین و معتبر ترین برندهای تولید کننده روتس بلوئر در دنیا برند گریتک (Greetech) می باشد. این محصولات ساخت کشور تایوان بوده و از کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار می باشند. مجموعه پارس درایو نیز نمایند رسمی فروش و واردات محصولات گریتک تایوان در ایران می باشد.

روتس بلوئر گریتک سرعت کارکرد پایینی دارد، تولید فشار این وسیله ۸۰۰ میلی بار در محدوده ۵۰-۱۹۰۰ متر مکعب است. از مهم ترین مزایا این بلوئرهای هوا میتوان به مواردی همچون :

 • خاصیت ضد انفجاری 
 • تولید صدای بسیار کم در مقایسه با بسیاری از برندهای دیگر
 • قابلیت استفاده در محیط های اشتعال پذیر 
 • قابلیت استفاده هم در حالت دمندگی و هم در حالت مکندگی
 • عمر طولانی و نیاز به سرویس کم

جهت خرید این محصولاز طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 

فروش روتس بلوئر

روتس بلوئر

امروزه جهت فشرده سازی هوا استفاده از کمپرسور ها ( کمپرسور پیستونی ، کمپرسور اسکرو) و بلوئر های هوادهی افزایش چشم گیری داشته است. در کاربرد هایی که نیاز به دبی های بسیار بالا و با فشار حداکثر ۱۰۰۰ میلی بار مد نظر باشد گزینه اصلی استفاده از بلوئر روتس ها است. استفاده از این دستگاه هوادهی پر قدرت مزایای زیادی داشته و در زیر به ذکر چند نمونه از این مزایا پرداخته شده است.

 • علمکرد و راندمان بسیار مناسب
 • ROOTS BLOWER در صورت کوپله کاری صحیح دارای سطح صدا و لرزش کمی هستند
 • بلوئر روتس ها کارکردی کاملا بدون روغن داشته و بنابر این توانایی تامین هوای صنایع دارویی و غذایی را دارا می باشند.
 • لوب بلوئر ها به نسبت سایر دستگاه های هوادهی فشار و دبی مناسب تری دارد.
 • بلوئر روتس علاوه بر هوای محیط توانایی فشرده سازی برخی از گازهای صنعتی، گاز مبرد ، و گازهای طبی را دارا می باشد.
 • مشخصات بلوئر روتس به گونه ای است که قابلیت کوپله به صورت تسمه و کوپله مستقیم را دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره خرید بلوئر از طریق شماره ۰۹۱۲۶۰۱۱۶۰۳ با کارشناسان پارس درایو در ارتباط باشید.

تفاوت بلوئر صنعتی با کمپرسور چیست؟

تفاوت اصلی بین بلوئر و کمپرسور میزان فشاری است که هرکدام تولید می کند. کمپرسور هوا نسب فشاری با حجم بالا تر تولید می کند و می دمد. این در حالیست که بلوئر،‌هوایی با نسبت پایین فشاری تولید می کند. کاری که کمپرسور انجام می دهد عملا فشرده کردن هوا در مخزن و سپس دمیدن آن است. ولی بلوئر متوسط میزان فشار هوا را افزایش می دهد و به این واسطه هوا را جابجا می کند. برای تغییر جهت هوا در بلوئر می توان زاویه تیغه آن را عوض کرد و هوا را در جهت دیگری دمید.

می توان نتیجه گرفت که کار هر دو آنها دمیدن هوا و جابجایی آن است و تفاوت اصلی در نحوه جابجایی و فشار هوایی که با آن کار می شود است. یک بلوئر هوایی را با فشار ۰٫۷ بار تا ۳ بار جابجا می کند درحالی که کمپرسور فشار بیشتر از ۳ بار را می تواند جابجا کند.

تفاوت روتس بلوئر و ساید چنل در چیست؟

بلوئر های ساید چنل جهت تولید هوا در یا گاز مورد استفاده قرار می گیرند. بلوئرهای ساید چنل به دلیل تولید هوا و فشار کم جهت ظرفیت های پایین مناسب می باشد. بلوئر های ساید چنل توانایی تولید هوا در دامنه ۲۰ تا ۶۰۰ متر مکعب در ساعت و فشار ۵۰ تا ۷۰۰ میلی بار را دارا می باشند و در انواع تک پروانه و دو پروانه تولید می شوند. بلوئر های ساید چنل از اجزای پروانه، پوسته، الکتروموتور، اگزوز ورودی و خروجی تشکیل شده است.

مزایای بلوئر هوادهی ساید چنل :

 

✅ تولید صدای کم

✅ راندمان بالا

✅ نصب و راه اندازی آسان

✅ عمر کاری بالا

✅ تعمیر آسان و استهلاک پایین

✅ قیمت پایین تر

✅ جنس بدنه مقاوم

✅ سبک و کم حجم

بلوئر های ساید چنل را می توان در صنایع آب و فاضلاب، استخر های پرورش ماهی، صنایع غذایی، آزمایشگاه ها، پمپ های سم پاشی و صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و دیگر صنایع استفاده نمود.

نحوه کار دستگاه روتس بلوئر

مزیت های استفاده از روتس بلوئر

تقاضا در این صنعت بسیار بالا است. در بازارهای امروزی، این نوع از دمنده‌ها طرفداران زیادی دارند؛ نه تنها در صنایع مختلف نیاز دارند که از چنین ابزارهایی استفاده کنند؛ بلکه توسعه آن‌ها هم باعث افزایش نیاز می‌شود. با توجه به توسعه سریع صنایع، فضای استفاده از این نوع ابزار برای بازار در حال گسترش است؛ چرا که تقاضا افزایش خواهد یافت.

بنابراین این ابزار اهمیت زیادی برای توسعه بعضی از صنایع مخصوصا صنعت مواد شیمیایی، توان الکتریکی و غیره دارد. در واقع، نیاز به این نوع از دمنده‌ها در فضای بزرگی احساس می‌شود. از آنجا که بسیاری از صنایع از مدت‌ها قبل از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند؛ می‌توان موارد استفاده آن در صنایع دیگر را نیز تصور کرد. بنابراین موارد کاربردی این نوع از دمنده‌ها بسیار زیاد هستند و می‌توانند مصرف‌کنندگان را قادر سازند با کمی دقت بیشتر، سودآوری در صنعت خود را افزایش دهند.

این نوع از بلوئر هوا را می‌توان به عنوان مکنده به کار برد. بلوئرها همچنین قابلیت دارند که به صورت سری پشت سر هم قرار بگیرند تا بتوان نتیجه بهتری از آن‌ها به دست آورد. با کمک دو بلوئر  می‌توان به درجات وکیوم بالا دست پیدا کرد. برای کاربردهای متنوع، انواعی از از این بلوئرها در اندازه‌های مختلف موجود هستند. از یک جهت این بلوئرها، مکش ایجاد شده و در جهت دیگر، هوای پرفشار خارج می‌شود. فشار هوای تولید شده از این بلوئرها تا یک اتمسفر می‌رسد که برای صنایع مختلف قابل استفاده خواهد بود.

مزیت این بلوئرها این است که هوای تولید شده عاری از هرگونه روغن و یا مواد زائد است. برای این که هوای تولید شده این بلوئرها از کیفیت بهتری برخوردار باشد، می‌توان در ورودی آن‌ها از فیلتر استفاده کرد تا هوا قبل از ورود به بلوئر تصفیه شود و ذرات اضافه به دستگاه وارد نشود

روتس بلوئر

جهت سفارش و مشاوره تخصصی برای خرید انواع گیربکس های صنعتی شما می توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید و بهترین انتخاب و مناسب ترین خرید را داشته باشید 

۰۲۱۳۳۹۸۰۴۸۰

۰۹۱۲۶۰۱۱۶۰۳

analysis-animate(4)

راهنمای خرید روتس بلوئر

اکثر خریداران و مصرف کننده های بلوئر هوا صنعتی این روزها به دنبال بهترین برند و بالاترین کیفیت هستند و سوال متدوال آنان این است که چه بلوئر هوادهی بهتر است.درصورتیکه این یک سوال کلی است و بهترین بلوئر متناسب با کاربرد آن مشخص می شود.لذا برای هر کاربرد یک بلوئر بهینه وجود دارد که باید مبتنی بر نیاز مصرف کننده توسط کادری حرفه ای انتخاب شود.
بلوئر ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام کاربرد خاص خود را دارد.انتخاب مناسب هواده سبب افزایش راندمان شده در حالیکه انتخاب ناشیانه ی آن موجب اتلاف انرژی خواهد شد.
به همین دلیل برای انتخاب و خرید بلوئر مناسب باید به چند نکته ی مهم توجه کرد.

نکات مهم در خرید بلوئر

– نوع گازی(سیال) که قرار است جابجا شود
– حجم هوایی که قرار است منتقل شود چقدر است
– فشار مورد نیاز نهایی هوا چه مقدار است
– اهمیت میزان تمیزی هوای خروجی(خشک یا روغنی)
– مقدار هزینه ی مصرف کننده
همچنین توان الکتروموتور اهمیت زیادی در انتخاب بلوئر هوا صنعتی دارد.الکتروموتور مناسب با توجه به دبی مورد نیاز و ظرفیت هوای خروجی با بلوئر کوپل می شود.از دیگر نکته های بسیار مهم در انتخاب بلوئر این است که باید بلوئری انتخاب شود که کمترین دور را برای میزان هوادهی مورد نیاز لازم داشته باشد. در این صورت استهلاک بلوئر کاهش یافته و موجب افزایش عمر آن می شود.

نمایندگی فروش انواع روتس بلوئر

به طور کلی کاربرد این سیستم بسیار گستره است و در اغلب صنایع مورد استفاده قرار میگیرند. در همین راستا شرکت پارس داریو به عنوان نماینده فروش انواع روتس بلوئر در ایران این امکان را فراهم آورده تا شما عزیزان بتوانید برای خرید انواع روتس بلوئر های صنعتی به سایت پارس درایو مراجعه فرمایید و با راهنمایی مشاوران متخصص ما بهترین روتس بلوئر را متناسب با کار خود خریداری کنید و از خرید خودتون لذت ببرید 

خرید انواع روتس بلوئر

لیست قیمت بلوئر روتس

بلوئر ها به طور عمده برای انتقال جریان هوا مورد نیاز برای تصفیه فاضلاب ، آسپیراسیون ، خنک کننده ، تهویه و غیره مورد استفاده قرار می گیرند.

به طور کلی کاربرد این سیستم بسیار گستره است و در اغلب صنایع مورد استفاده قرار میگیرند. در همین راستا شرکت پارس داریو به عنوان نماینده فروش انواع روتس بلوئر در ایران این امکان را فراهم آورده تا شما عزیزان بتوانید برای خرید بلوئر مخصوصا انواع روتس بلوئرهای صنعتی به سایت پارس درایو مراجعه فرمایید و با راهنمایی مشاوران متخصص و بررسی لیست قیمت روتس بلوئر  بهترین روتس بلوئر را متناسب با کار خود خریداری کنید و از خرید خودتون لذت ببرید 

لازم به ذکر است مدت زمان هایی که در این قسمت ذکر می شود در شرایط کارکرد استاندارد روتس بلوئر معتبر می باشد.

عمر مفید بلوئر ها ۱۰ سال است

نیاز از که روتس ها ( روتور ها) هر ۶۰۰۰۰ ساعت یک بار سرویس شوند.

دوره سرویس و نگهداری بلبرینگ روتس بلوئر صنعتی هر ۳۰۰۰۰ ساعت یک بار می باشد.

دنده های بلوئر در صورت روان کاری مناسب بیش از ۶۰۰۰۰ ساعت نیاز به تعمیر و سرویس ندارند.

ظرفیت تولید هوا

فشار

نوع کاربرد

شرایط محیطی ( دما، فشار، ارتفاع از سطح دریا)

سایز الکتروموتور

گارانتی روتس بلوئر

فن بلوئر ها توانایی دمندگی دارند و معمولا قادر به جابجایی حجم زیادی از هوا را دارند ولی در تامین فشار بالا حسابی نمی توان روی آن ها باز کرد.به گونه ای می توان گفت فن ها برعکس کمپرسور ها عمل کرده و خروجی سیال پرحجم و کم فشار می باشد.غالبا فن ها منبع تغذیه ی خود را از موتور الکتریکی دریافت می کنند به استثنای فن های ابعاد بزرگ که با سوخت خاص خود کار می کنند.

این دسته از پمپ ها قابلیت مکندگی و دمندگی هوا را دارا می باشند و در تولید هوای با فشار بالا بسیار خوب عمل می کنند.ایم ماشین دو محوره با چرخش پیچ ها عملیات مکش و دمش را انجام داده و در خروجی سیال با فشار بالا را بیرون می دهد لذا در صنایع نیازمند سیال با فشار بالا کاربرد فراوانی دارند.

جهت سفارش و مشاوره تخصصی برای خرید انواع گیربکس های صنعتی شما می توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید و بهترین انتخاب و مناسب ترین خرید را داشته باشید 

۰۲۱۳۳۹۸۰۴۸۰

۰۹۱۲۶۰۱۱۶۰۳

خرید محصولات شرکت پارس درایو

شرکت صنعتی پارس درایو به عنوان یکی از بهترین شرکت های وارد کننده محصولات صنعتی این امکان را برای شما عزیزان فراهم آورده تا با بررسی دقیق محصولات و مشاوره گرفتن از مشاوران متخصص ما بهترین و استاندارترین محصول را خریداری فرمایید و از خرید خود لذت ببرید در لیست زیر تعدادی از محصولات شرکت پارس درایو قرارداده شده که شما می توانید به راحتی و در کمترین زمان تصمیم بگیرید و بهترین انتخاب رو داشته باشید . برای اطلاع از قیمت های مختلف محصولات مانند قیمت بلوئر هوادهی و یا قیمت انواع ساید چنل کافیه به سایت پارس داریو مراجعه فرمایید .

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید