مشخصات انواع ساید چنل

ساید چنل یا بلوئر حلقه ای، که به آن کمپرسور ساید چنل نیز گفته می شود، به عنوان یک کمپرسور هوا یا پمپ وکیوم تک محور شناخته می شود. که می توان از آن به صورت یک دمنده با فشار کم استفاده نمود. ساید چنل در سایز ها مختلف موجود  می باشد. که بسته به عملکرد و موارد نیاز کاربران تولید و عرضه می شود. از ساید چنل می توان به عنوان پمپ هوای فشرده (کمپرسور ) و پمپ وکیوم جهت مکش (وکیوم) مورد استفاده قرار داد

برای خرید انواع ساید چنل  و کسب اطلاعات بیشتر از محصول با مشاوران ما در ارتباط باشید 

شرکت توسعه صنعت پارس ماشین نماینده انحصاری گیربکس و الکتروگیربکس های JIE چین در ایران می باشد که شما عزیزان برای مشاوره و خرید انواع محصولات در زمینه واردات و تامین محصولات صنعتی می توانید از راه های زیر با ما در ارتباط باشید

info@parsdrive-co.com

محصولات شرکت پارس درایو

شرکت صنعتی پارس درایو به عنوان یکی از بهترین شرکت های وارد کننده محصولات صنعتی این امکان را برای شما عزیزان فراهم آورده تا با بررسی دقیق محصولات و مشاوره گرفتن از مشاوران متخصص ما بهترین و استاندارترین محصول را خریداری فرمایید و از خرید خود لذت ببرید در لیست زیر تعدادی از محصولات شرکت پارس درایو قرارداده شده که شما می توانید به راحتی و در کمترین زمان تصمیم بگیرید و بهترین انتخاب رو داشته باشید .

ساید چنل چیست؟

بلوئر ها یا دمنده های هوا یکی از عوامل اصلی در فرآیند تصفیه فاضلاب های بهداشتی و صنعتی به روش هوا دهی عمقی به کمک باکتریهای هوازی هستند. رشد و تکثیر این میکرو ارگانیسم ها و اکسیداسیون مواد آلی فاضلاب توسط آنها به حضور و مقدار اکسیژن محلول در لجن فعال بستگی دارد. جهت تامین هوای مورد نیاز مخازن هوادهی در سیستم های تصفیه آب و فاضلاب به روش هوا دهی عمقی و یا بک واش (Back Wash) صافی های شنی و یا فیلترهای کربن اکتیو (کربن اکتیو) از دستگاه های هواده استفاده می شود که متداولترین آنها بلوئر(Blower) می باشد.ساید چنل بلوئر که به نامهای ورتکس پمپ، regenerative بلوئر، بلوئر توربینی، ring blower رینگ بلوئر و ring compressor نیز نامیده می شود، دستگاهی است که جهت انتقال هوا یا گاز بدون روش جابجایی مثبت استفاده می شود. ساید چنل ها هم در حالت بلوئر (دمنده) و هم مکنده (وکیوم) به راحتی قابل استفاده می باشند. دستگاههای جابجایی مثبت مانند بلوئرهای روتس که در انواع دو لوب یا سه لوب شناخته می شوند، با به دام انداختن بخشی از هوا و هدایت آن به جهت مورد نظر هم آن را منتقل می کنند و هم فشار آن را تغییر می دهند در حالیکه در دستگاه غیر جابجایی مثبت یا توربو دینامیک هوا به صورت جدا منتقل نمی شود و حالت پیوسته خود را دارد

ساید چنل چیست؟
قیمت خرید ساید چنل سری ms
پمپ ساید چنل سری md

بلوئر ساید چنل GreenCO دستگاهی است با قابلیت دمش و مکش، که به میزان معین و محدودی قابلیت دمش و مکش هوا را دارد. این دستگاه دارای دو مشخصه مهم شامل ماکزیمم فشار خروجی بر حسب میلی بار mbar و میزان هوا دهی یا دبی ماکزیمم که بر حسب مترمکعب بر ساعت یا cfm تعیین می شود بر اساس شکل، نوع، کاربرد می توان بر اساس نیاز مشخصه مورد نیاز را انتخاب نمود. ارتباط بین دبی و فشار خروجی ساید چنل بر اساس منحنی یا (curve) آن مشخص می شود. که با انتخاب یکی از مشخصه های فشار یا دبی مشخصه دیگر تعیین می شود که با تعیین این مقادیر نقطه کار ساید چنل مشخص می شود. ازدیگر مشخصات ساید چنل می توان به توان الکترو موتور و میزان خلا تولید شده توسط ساید چنل اشاره نمود. بلوئر ساید چنل از یک طرف هوا را دریافت کرده و از طرف دیگر با سرعت بالا به بیرون می راند.

انواع بلوئر

بلوئرها را می توان بر اساس ساختار و نوع عملکرد آن به چند بخش تقسیم می کرد:

بلوئر تک مرحله ساید چنل:

این نوع از بلوئر ها بر اساس شکل پروانه و متغیر بودن فواصل بین تیغه ها با ایجاد توربولانس باعث مکش هوا یا گاز از قسمت ورودی و از دریچه خروجی عمل دمندگی را انجام می دهند ، این نوع بلوئر ها محدودیت هایی برای میزان فشار خروجی دارند ولی در صنایع با هوا دهی کم عمق و کم فشار و همینطور سیستم های بادی مصرف فراوان دارند.

فن های دمنده و مکنده:

فن های دمنده و مکنده قادرند دبی هوای بسیار بالای تولید کنند ولی میزان فشار تولید فن خیلی کمتر از ساید چنل ها می باشد معمولا مصرف آن برای سیستمهای تهویه مطبوع و تصفیه هوا می باشد.

اسکرو بلوئر :

یک ماشین دو محوره بوده که با چرخش دو پیچ در داخل هم ایجاد مکش و دهش هوا می کند بیشترین مصرف این دسته از بلوئرها برای هوای فشرده با فشار خیلی بالا میباشد .

روتس بلوئر:

بلوئر روتس ماشینی دو محوره بوده که از یک پوسته و دو موتور دولوپ یا سه لوپ تشکیل شده است که با چرخش روتورها در داخل هم از یک طرف و ایجاد خلاء از طرف دیگر هوادهی می نماید این دسته از بلوئرها بر خلاف سایر بلوئرها دارای حجم هوادهی بسیار گسترده و فشار حداکثر تا 1.5 بار می باشد که بیشترین مصرف را در صنایع تصفیه آب و فاضلاب و پرورش ماهی و میگو، اسید سازی ها ، صنایع فولاد سازی، انتقال مواد و سیستم های خلاء را دارند.

لیست انواع ساید چنل در ایران

ساید چنل سری MS

ساید چنل سری MD

ساید چنل سری TS

ساید چنل سری TD

ساید چنل سری MS

چرخدنده یک قطعه دوار دندانه دار است که در تماس با یک قطعه مشابه دیگر قرار می گیرد. چرخدنده ها یکی از مهمترین اجزای هر دستگاه می باشند. به دو یا چند چرخدنده که در کنار یکدیگر و در ارتباط باهم قرار داشته باشند، گیربکس می گویند. گیربکس ها از طریق کاهش دور در چرخدنده ها می توانند گشتاور خروجی را افزایش دهند و جهت چرخش شفت خروجی را تعیین نمایند.

قیمت خرید ساید چنل سری ms
پمپ ساید چنل سری md

ساید چنل سری MD

این بلوئر دارای یک پروانه است که پروانه دو قسمت شده است و هر قسمت مانند یک طبقه عمل می نماید لذا بلوئر دو طبقه می باشد و با موتور تا 15 کیلووات عرضه می گردد و هوا با فشار حداکثر 750 میلی بار تامین می نماید.

ساید چنل سری TS

TS بلوئر دارای دو پروانه و بدنه می باشد که به موازات هم کار می کنند لذا بلوئر یک طبقه است و دارای دبی بیشتری می باشد و با موتور تا 22 کیلووات عرضه می گردد و حداکثر 400 میلی بار فشار تامین می نماید.

قیمت ساید چنل سری ts
ساید چنل سری td

ساید چنل سری TD

TD بلوئر دارای دو پروانه و بدنه بوده که به صورت سری مونتاژ شده است لذا دو طبقه است و با موتور تا 18.5 کیلووات عرضه می گردد و فشار حداکثر 750 میلی بار ایجاد می نماید.

کاتالوگ ساید چنل

از این قسمت می توانید کاتالوگ سیلندر ماردون (ساید چنل) را دانلود و مشاهده نمایید

مشخصات فنی ساید چنل

پمپ ساید چنل توانایی انتقال سیال هوا یا گاز را به صورت مستقیم و غیر مستقیم و بدون واسطه در فشار و دبی های مختلفی را دارد فشاری که توسط Blower Side Channel تولید می شود 50 الی 700 میلی بار مثبت برای دمندگی و 50 الی 450 میلی بار منفی برای مکندگی می باشد ساید چنل بلوئر دارای دبی تولیدی 20 الی 600 مترمکعب بر ساعت می باشد که با توجه به پمپ های هواده مشابه دبی قابل توجهی می باشد پمپ ساید چنل به دلیل داشتن قابلیت تولید فشار و دبی در ظرفیت هایی که ذکر شد، تبدیل به یک پمپ دمنده و مکنده کاربردی در صنعت شده است.

ساید چنل ها در توان های مختلفی تولید شده اند و در دو مدل تک فاز و سه فاز قابل ارائه می باشند که مزیت مهمی برای این پمپ می باشد. الکتروموتور ساید چنل از توان 0.09 الی 20 کیلووات با دور 2900 RPM ساخته می شود. ساید چنل ها در کنار کارایی و کیفیت مناسب، قیمت اقتصادی و به صرفه ای برای مصرف کنندگان دارند. پمپ ساید چنل هم به صورت دمنده و هم به صورت مکنده کاربرد دارد و در سه مدل تک پروانه دو پروانه و سه پروانه تولید می شود که تنوع خوبی در تولید ظرفیت های مختلف ایجاد کرده است.

 

قیمت پمپ وکیوم هوا ساز ساید چنل

هر ساید چنل در برند های مختلف دارای کاتالوگی بوده که تمامی مشخصات فنی ساید چنل در آن ذکر شده است. در این کاتالوگ ها نمودارهایی وجود دارد که بیان گر فشار و دبی تولیدی ساید چنل به صورت نقطه کاری می باشد و این نمودارها بسیار کاربردی هستند. ساید چنل از دسته پمپ هایی با مقاومت بالا می باشد و در صورتی که سرویس های این بلوئر از قبیل گریس کاری، تعویض بلبرینگ (در صورت خرابی) و تعویض پروانه (در صورت خرابی) به موقع و مرتب انجام گیرد، عمر بالایی خواهد داشت. یکی از مزیت های مهم ساید چنل Oil Free بودن آن است که در مسیر انتقال سیال هیچ گونه روغنی وجود ندارد به همین خاطر در کارهای آزمایشگاهی و سیستم های انتقال مواد غذایی کاربرد بسیار مناسبی دارد

گارانتی 6 ماهه تمامی محصولات پارس درایور

خدمات 10 ساله برای تمامی محصولات پارس درایور

بهترین برند ساید چنل

شرکت پارس درایو وارد کننده بهترین برند های ساید چنل در ایران می باشد که شما عزیزان می توانید جهت سفارش و مشاوره تخصصی برای خرید انواع ساید چنل شما می توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید و بهترین انتخاب و مناسب ترین خرید را داشته باشید  

شرکت توسعه صنعت پارس ماشین نماینده انحصاری گیربکس و الکتروگیربکس های JIE چین در ایران می باشد که شما عزیزان برای مشاوره و خرید انواع محصولات در زمینه واردات و تامین محصولات صنعتی می توانید از راه های زیر با ما در ارتباط باشید

info@parsdrive-co.com

کاربرد انواع ساید چنل

 
 1. صنعت خودرو سازی
 2. پرورش آبزیان
 3. صنعت پلاستیک
 4. صنعت سرامیک و کاشی
 5. سیستم های انتقال مواد
 6. سیستم های تصفیه خانه فاضلاب
 7. آزمایشگاه ها
 8. غذایی و بهداشتی

در صنعت پرورش آبزیان موضوع کمبود اکسیژن خیلی اهمیت دارد، به همین دلیل استفاده از پمپ هواده در این صنعت خیلی کاربردی می باشد. ساید چنل توانایی تزریق هوای فشرده از کف به استخرهای پرورش ماهی را دارد در این صورت با افزایش تعداد آبزیان و مصرف اکسیژن موجود در آب، استخر پرورش ماهی دچار کمبود اکسیژن نشده و تلفاتی رخ نمی دهد.

ساید چنل یکی از تجهیزات با اهمیت در سیستم های تصفیه خانه فاضلاب می باشد، عمل هوادهی در سیستم های تصفیه خانه فاضلاب کاربرد بسیاری دارد زیرا تصفیه فاضلاب را می توان با روش تزریق اکسیژن به استخرها یا مخازن تصفیه خانه، در زمان کوتاه تری انجام داد. با تزریق اکسیژن به آب تصفیه خانه توسط ساید چنل، باکتری های هوازی مواد آلی در زمان کمتری اکسید می شوند وکیوم ساید چنل یا بلوئر ساید چنل در سیستم های انتقال مواد جهت انتقال مواد پودری و گرانولی به روش های دمش و مکش، در تناژ ها و مسافت های مختلف کاربرد اساسی دارد.

از حالت دمش بلوئر ساید چنل در صنعت خودرو سازی جهت خشک کردن بوستر های ترمز خودرو بعد از تست اولیه استفاده می شود، البته در صنعت بزرگ خودرو سازی پمپ ساید چنل کاربردهای تخصصی بسیاری در دو حالت دمش و مکش وجود دارد.

استفاده از ساید چنل ها به عنوان دمنده و مکنده:

بلوئر ساید چنل یا ساید چنل دمنده برای تمامی کاربردهایی که نیازمند فشاری بالاتر از خروجی فن عادی هستند قابل استفاده می‌باشند. از سوی دیگر ساید چنل مکنده در تمامی مصارفی که نیازمند فشار خلاء به میزان محدوده‌ای بیشتر از فشار وکیوم ایجاد شده توسط فن های مکنده و کمتر از فشار های ایجاد شده توسط پمپ وکیوم هستند کاربرد دارد.

 مکانیزم عملکرد ساید چنل یا دستگاه بلوئر به شکلی می‌باشد که بخش درحال چرخش (پروانه ساید چنل) با بدنه دستگاه در ارتباط نمی باشد و به همین علت و عدم اصطکاک تماسی نیازی به روغن کاری داخلی نیز نمی ‌باشددر ساید چنل ها تنها گاز یا هوا در سیستم حرکت می‌کند و لذا آلودگی خارجی ناشی از روغن وجود ندارد. از مزایای عمده دستگاه بلوئر ساید چنل میتوان به  نصب وراه اندازی و استفاده آسان، سطح نویز کم، عدم لرزش دستگاه به دلیل استحکام دینامیکی در ساختار ساید چنل، حداقل هزینه تعمیر ونگهداری، عمر کاری طولانی، مصرف پایین انرژی در آنها در مقایسه با سایر دستگا‌های هوا دهی اشاره نمود.

استفاده از ساید چنل در شست و شوی حبوبات

دستگاه شستشوی میوه ریز و حبوبات تازه

وکیوم هوا ساز ساید چنل کاربرد 2

جابجایی قطعه کارهای سبک

وکیوم هوا ساز ساید چنل کاربرد 3

انتقال و جابجایی پودرها و گرانول ها

وکیوم هوا ساز ساید چنل کاربرد 4

مکش مواد و پودر ها

وکیوم هوا ساز ساید چنل کاربرد 5

مکش و جمع آوری غبارها و اضافات صنعتی

وکیوم هوا ساز ساید چنل کاربرد 6

جدا سازی الیاف کاغذ از برد ها مخصوص تولید کاغذ

وکیوم هوا ساز ساید چنل کاربرد 7

حباب گیری و جدا سازی گاز از مایع در سیستم های تصفیه

وکیوم هوا ساز ساید چنل کاربرد 8

ماشین بطری پرکنی

وکیوم هوا ساز ساید چنل کاربرد 9

جابجای و انتقال کاغذ چاپ شده در ماشین های چاپ پیوسته

وکیوم هوا ساز ساید چنل کاربرد 13

حوضچه تخمیر

وکیوم هوا ساز ساید چنل کاربرد 14

فرآیند اکسیژن دهی در فرآیندهای کشت باکتری

وکیوم هوا ساز ساید چنل کاربرد 15

دستگاه شستشوی میوه و محصولات کشاورزی

وکیوم هوا ساز ساید چنل کاربرد 10

مخزن تلخیص

وکیوم هوا ساز ساید چنل کاربرد 11

خشک کردن اتومبیل در کارواش

وکیوم هوا ساز ساید چنل کاربرد 12

خشک کردن بطری ها بعد شستشو

شرکت توسعه صنعت پارس ماشین نماینده انحصاری گیربکس و الکتروگیربکس های JIE چین در ایران می باشد که شما عزیزان برای مشاوره و خرید انواع محصولات در زمینه واردات و تامین محصولات صنعتی می توانید از راه های زیر با ما در ارتباط باشید

info@parsdrive-co.com

تفاوت بلوئر، کمپرسور و فن

فن: دستگاهی است که برای جابه جایی سیال (مایع یا گاز) مورد استفاده قرار میگیرد، این دستگاه با موتور الکتریکی که دارد میدان مغناطیسی ایجاد میکند و محور آن دوران میکند و با چرخش محور و پروانه های متصل به آن جابه جایی مایع یا گاز انجام میشود.

کمپرسور: دستگاه های کمپرسور با کاهش حجم هوا و یا مایعات محیط فشار محیط را افزایش میدهند. (مانند دستگاه تنظیم باد خودرو) به طور ساده میتوانیم بگوییم کمپرسور ها ماده را فشرده (compress) میکنند که این ماده عموما گاز می باشد.

بلوئر: بلوئر ها دستگاه هایی هستند که هوا را با فشار متوسط جا به جا میکنند. و در واقع بلوئر ها برای دمیدن هوا مورد استفاده قرار میگرند.

بنابراین تفاوت اصلی بلوئر، کمپرسور و فن در نحوه جابه جایی و یا انتقال هوا / گاز و فشار سیستم است

پمپ ساید چنل سری md

پمپ ساید چنل سری md

قیمت پمپ وکیوم هوا ساز ساید چنل

ساید چنل سری ms

اجزا تشکیل دهنده بلوئر هوادهی

اساسا بلوئر هوا (Air Blower) از اجزای زیر تشکیل شده اند:

1- دمنده (Blower)

2- موتورها و محرک ها (Motors and engines)

3- اجزای راه انداز (Drive components)

4- فیلترهای هوا (Air filters)

5- کاهنده ی صدا (Silencers)

6- لوله کشی (Piping)

7- مخازن (Tanks)

8- سوپاپ ها و اتصالات (Valves and fittings)

9- سنسورها و سوئیچ ها (Gauges and switches)

10- کنترلرها و ابزار (Controls and instruments)

11- مبدل های حرارتی

شرکت های طرف قرارداد

شرکت پارس درایو با سابقه چندین ساله ارائه دهنده انواع لوازم جانبی صنعتی می باشد که با بهترین شرکت های فعال در این صنعت افتخار همکاری دارد 

گارانتی 6 ماهه تمامی محصولات پارس درایور

خدمات 10 ساله برای تمامی محصولات پارس درایور

نمایندگی فروش انواع ساید چنل

شرکت پارس درایور یکی از بهترین شرکت های فعال به عنوان نماینده فروش انواع ساید چنل در بازار می باشد که کارشناسان فروش پارس درایور علاوه بر مشاوره فنی برای انواع ساید چنل ، می توانند بهترین گزینه را به شما مشاوره داده و با کمترین هزینه بهترین خدمات را در مورد انواع ساید چنل به شما ارائه دهند.

در تمام نقاط ایران شما عزیزان می توانید جهت سفارش و مشاوره تخصصی برای خرید تمامی محصولات در حوزه صنعت پارس ماشین با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید  

خرید انواع فن و المنت اکسترودر
برای خرید انواع ساید چنل کافیه با مشاوران ما در ارتباط باشید

قیمت پمپ وکیوم ساید چنل

با توجه به نوع پمپ مورد نظر و اینکه تک مرحله ایست یا دو مرحله ای و نیز با توجه به نرخ مکش و برند پمپ ها، قیمت های متفاوتی برای این پمپ وجود دارد. لازم به ذکر است که همیشه قیمت بالای پمپ وکیوم یا ساید چنل، نشان از کارایی آن نداشته و لازم است که با توجه به نوع استفاده و نیاز خود، درصدد خرید آن بر بیاییم.
با توجه به تنوعی که در قیمت های بلوئرها یا پمپ های وکیوم مختلف وجود دارد، بهتر است کاربرد این پمپ ها را در نظر گرفته و با یک انتخاب آگاهانه اقدام به خرید نماییم. لازم به ذکر است که قیمت پمپ وکیوم دو مرحله ای به نسبت کاربرد آن، بیشتر از نوع تک مرحله ای آن می باشد.

فیلم آموزشی طرز کار ساید چنل یا پمپ وکیوم

پمپ ساید چنل یا پمپ هواده ساید چنل که با نام های بلوئر ساید چنل، وکیوم ساید چنل نیز شناخته شده است در عین سادگی کاربردهای بسیاری در صنعت دارد. در واقع در هر صنعت و مکانی که نیاز به دمش و مکش هوا باشد ساید چنل کاربرد اساسی خواهد داشت ساید چنل در سایز های مختلفی قابل ارائه می باشد.

این محصول در بازار با نام های مختلفی مانند بلوئر ساید چنل یا هواده ساید چنل نیز شناخته می شودشما عزیزان می توانید بهترین برند ساید پنل رو خریداری بفرمایید و همین طور با فیلم آموزشی نحوه کار با ساید چنل بیشتر با این دستگاه آشنایی پیدا کنید .

 • شیر اطمینان
 • اتصالات و تبدیل های لوله کشی و..
 • مبدل خروجی
 • فیلتر هوای ورودی و خروجی
 • گیج فشار
 • شیر یک طرفه
  • در این خصوص اقدامات لازم شامل بررسی بلبرینگ واحد هواساز، بلبرینگ های الکتروموتور می شود.میزان لقی پروانه ایمپلر و میزان فاصله با پوسته هوزینگ باید بررسی شود.
 • میزان دور بر دقیقه الکتروموتور بررسی شود.
 • پروانه های ایمپلر از لحاظ سالم بودن و استاندارد چک شود.
 • بلبرینگ ها از لحاظ آزاد و عدم گیرپاژ بررسی شوند.
 • ورودی و خروچی بازدید شوند و در صورت گرفتگی و رفع آن بررسی شود.
 • بلبرینگ ها گیرپاژ نباشند.
 • الکتروموتور نیم سوز نباشد و سیم پیچی سالم باشد.
 • پروانه ایمپلر درگیر نباشد.

جهت سفارش و مشاوره تخصصی برای خرید انواع گیربکس های صنعتی شما می توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید و بهترین انتخاب و مناسب ترین خرید را داشته باشید 

02133980480

09123250134