معرفی ساید چنل گرینکو

گرینکو یک تولیدکننده حرفه‌ای پمپ کانال جانبی و ساید چنل گرینکو (GREENCO) در چین است که بیش از ۱۳ سال سابقه دارد. بیش از ۳۰۰ نوع مختلف و ۱۰ سری پمپ و دمنده در این شرکت وجود دارد، این شرکت هرروز در حال تولید ۶۰۰ تا ۷۰۰ عدد دمنده کانال جانبی برای بازارهای داخلی و خارجی است. گرینکو به رهبر جهانی دمنده کانال جانبی در سراسر جهان تبدیل شده است.

پمپ‌های کانال جانبی ماشین‌هایی هستند که برای جابه‌جایی هوا از طریق روش جابجایی غیر مثبت استفاده می‌شوند. یک وسیله جابه‌جایی مثبت مقداری هوا را به دام می‌اندازد و آن را مجبور می‌کند تا یک فاصله معین را در یک جهت معین حرکت دهد.

 با این‌حال، روشی که توسط آن دمنده‌های کانال جانبی، هوا را حرکت می‌دهند، اجازه می‌دهد مقداری از هوا که از روی تیغه پروانه عبور می‌کند، از آن عبور کند. این هوا توسط تیغه دیگری به جلو حرکت می‌کند.

ساختار دمنده کانال جانبی نسبتاً ساده است. این ساختار شامل یک پروانه با پره‌هایی است که از آن خارج می‌شوند. این پروانه در محفظه‌ای با فضای خالی بین نوک تیغه و محفظه محصور شده است بنابراین هیچ تماسی با هم ندارند. هوا از طریق یک دریچه ورودی به داخل دمنده جریان می‌یابد و از طریق یک درگاه اگزوز خارج می‌شود.

مقالات مرتبط : معرفی انواع بلوئرهای صنعتی

راه اندازی ساید چنل گرینکو چگونه است؟

برای به کار انداختن ساید چنل گرینکو (GREENCO) ، موتور پروانه را طوری به حرکت درمی‌آورند که تیغه‌ها در داخل محفظه می‌چرخند. دمنده هوا از طریق ورودی، هوا را به داخل می‌کشد و این هوا هنگام ورود با تیغه‌ای روی پروانه تماس پیدا می‌کند.

تماس با تیغه متحرک هوا را تسریع می‌کند و در نتیجه آن را به سمت بیرون به سمت محفظه حرکت می‌دهد. هوای تحت‌ فشار از طریق یک خروجی اگزوز از دمنده تخلیه می‌شود، اما تمام هوای لمس شده توسط تیغه مشخص بلافاصله خارج نمی‌شود.

پمپ هواده گرینکو با یک حلقه دایره‌ای از فضای بین تیغه‌های پروانه و محفظه باعث می‌شود مقداری هوا از اولین تیغه‌ای که با آن تماس برقرار می‌کند عبور کند. مکنده گرینکو به همین دلیل گاهی اوقات به‌ عنوان پمپ احیاکننده نیز شناخته می‌شوند. این هوا به پایه تیغه بعدی می‌افتد. تماس با این تیغه دوم، سپس این هوا را به همان روش اول شتاب می‌دهد.

وظیفه ساید چنل گرینکو

بسیاری از برنامه‌ها از دمنده‌های کانال جانبی، از صنایع سنگین گرفته تا فرآیندهای شیمیایی و محیطی استفاده می‌کنند. آن‌ها ممکن است در عملیاتی مانند بسته‌بندی، بلند کردن، و انتقال محصولات در یک کارخانه استفاده شوند. حذف گرد و غبار و دود؛ هوادهی فاضلاب؛ و استخراج بخار خاک به‌طور کلی، وکیوم گرینکو دمنده‌های احیاکننده برای کاربردهایی که شامل جریان هوای زیاد در فشار کم یا جاهایی که نیاز به خلأ است، مناسب هستند.

با توجه به اینکه تنها قسمت متحرک هر واحد پروانه است، دمنده‌های احیاکننده بسیار قابل‌اعتماد هستند و سایش کمی را تجربه می‌کنند. در نتیجه، آن‌ها نیاز به تعمیر و نگهداری یا خرابی کمی دارند.

حداقل فاصله بین پروانه و محفظه ایجاب می‌کند که زباله‌ها برای عملکرد بدون خرابی از دمنده دور نگه داشته شوند. فیلتر کردن هوا قبل از ورود به دمنده راه خوبی برای تمیز نگه داشتن دستگاه و حرکت آزادانه پروانه است. اگر پروانه و محفظه قفل شوند، ممکن است دستگاه غیرقابل تعمیر آسیب ببیند.

برخی از ساید چنل گرینکو برای اهداف خنک‌کننده به جریان هوا از طریق آن‌ها متکی هستند. فشار بیش‌ از حد دستگاه ممکن است باعث کند شدن یا توقف جریان هوا و در نتیجه مانع از خنک شدن لازم شود. اگر پروانه دمنده با سرعتی متفاوت از محفظه گرم شود، ممکن است اندازه آن سریع‌تر از محفظه منبسط شود. چنین‌ عدم تطابقی می‌تواند منجر به اختلال در حرکت پروانه در اثر تماس با محفظه شود.

محصولات مشابه موجود در سایت پارس درایو : روتس بلوئر

سایدچنل دو مرحله ای گرینکو

جهت کسب اطلاع از جدیدترین لیست قیمت ها و مشاوره رایگان قبل از خرید می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید

مزایای ساید چنل گرینکو

 • سطح سروصدای کم

دمنده‌های کانال جانبی به صدا خفه کن داخلی مجهز هستند و صفحه حامل نیز خاموش می‌شود. حداکثر درجه کاهش نویز به دست می‌آید. میزان نویز در حین کار بسته به مدل، تنها ۵۵ دسی‌بل تا ۸۰ دسی‌بل است.

 • بدون لرزش

دمنده کانال جانبی روی یک صفحه حامل نصب شده است که جاذب ارتعاش است. هم زدن‌های احتمالی ناشی از عملکرد روتور تا آنجا که ممکن است کاهش می‌یابد.

 • هوای ۱۰۰٪ بدون روغن

به دلیل چرخش بدون تماس پروانه‌ها، روغن‌کاری ضروری نیست. روش فشرده‌سازی خشک و بدون روغن است و گازی که باید فشرده شود آلوده نمی‌شود.

 • نگهداری حداقل و ساده

پروانه دمنده‌های کانال جانبی مستقیماً روی شفت موتور نصب می‌شود. در حین کار، چرخش کاملاً بدون تماس است و بنابراین روغن‌کاری لازم نیست. این کار باعث می‌شود حتی در حین کار مداوم، عملیات تقریباً بدون نیاز به تعمیر و نگهداری باشد.

 • امید به زندگی طولانی

پروانه برای عملکرد بالا طراحی شده است. موتور باکیفیت بالا در کپسول خود محصور شده است و توسط آب‌بندی شفت محافظت می‌شود. اگرچه نیاز به نگهداری دستگاه کم است، اما طول عمر بالایی دارد.

 • نصب آسان

نصب دستگاه‌ها بدون مشکل است. دمنده‌های کانال جانبی آماده اتصال هستند. در موقعیت محور موردنظر نصب کنید، اتصالات را به سیستم متصل کنید، نصب الکتریکی را انجام دهید و دستگاه آماده بهره‌برداری است.

قیمت ساید چنل گرینکو

شرکت توسعه صنعت پارس ماشین به‌عنوان نماینده رسمی فروش محصولات گرینکو بهترین قیمت ساید چنل گرینکو GREENCO را به شما ارائه می‌دهد که برای خرید ساید چنل گرینکو از پارس درایو می‌توانید به این فروشگاه مراجعه کنید.

طرز کار ساید چنل گرینکو

طرز کار ساید چنل گرینکو

شرکت توسعه صنعت پارس ماشین ( پارس درایو ) نمایندگی رسمی واردات و پخش انواع ساید چنل ها با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت در ایران است.

محصولات مشابه فروشگاه پارس درایو : سایدچنل بلوتک

دسته بندی سایدچنل های greenco

این ساید چنل ها در دو دسته تک مرحله ای و دو مرحله ای طراحی و ساخته می شوند که هر کدام ویژگی و کارایی متفاوتی دارند. ویژگی هر کدام از آنها عبارت است از:

به صورت کلی می توان گفت مدل های تک مرحله ای، ساید چنل/وکیوم کوچک و چند منظوره هستند که یک موتور کوپل نزدیک ساختار آنها را تکمیل کرده است. از پورت های ۱ ۱/۴ اینچ تا ۴ اینچ در این دستگاه ها استفاده شده است. اندازه موتور در سایدچنل های تک مرحله ای از ۰٫۴ تا ۱۱ کیلووات متغیر می باشد. نرخ جریان تا میزان ۱۰۵۰ متر مکعب در ساعت و فشار تخلیه تا ۴۳۰ mbar و فشار خلا تا ۳۰۰- میلی بار می باشد.

از محصولات سری دو مرحله ای به دلیل فشار بالاتر در تخلیه برای کارهای سنگین تر استفاده می شود، موتور این محصولات به صورت close-coupled قرار می گیرد. در مورد اندازه پورت، از پورت های ۱ ۱/۲ تا ۴ اینچ و اندازه موتور ۰٫۴ کیلو وات تا ۱۱ کیلو وات بهره می برند.نرخ جریان در ساید چنل های دو مرحله ای تا ۱۱۱۰ متر مکعب در ساعت بوده و فشار تخلیه و فشار خلا به ترتیب برابر با ۱۰۴۰ mbar و ۷۳۰- میلی بار است.

ساختار ساید چنل گرینکو چگونه است؟

ساختار یک دمنده کانال جانبی نسبتاً ساده است. این ساختار شامل یک پروانه با پره‌هایی است که از آن خارج می‌شوند. این پروانه در محفظه‌ای با فضای خالی بین نوک تیغه و محفظه محصور شده است بنابراین هیچ تماسی باهم ندارند. هوا از طریق یک دریچه ورودی به داخل دمنده جریان می‌یابد و از طریق یک درگاه اگزوز خارج می‌شود.

ساید چنل گرینکو از یک ورودی و خروجی در سایزهای مختلف که بر روی هوزینگ قرار دارند تشکیل شده است. در داخل هوزینگ بسته به تک مرحله ای یا دو مرجله ای بودن ساید چنل، پروانه های مخصوص قرار دارند . این پروانه ها از طریق شفت به الکتروموتور ۲۹۰۰ دور متصل می شوند. الکتروموتور نیروی دورانی به دست آورده را به پره های ساید چنل منتقل کرده و به این ترتیب شاهد عمل مکش در ورودی بلوئر یا دهش در خروجی ساید چنل خواهیم بود.

نکته : جلوگیری از ورود گرد و غبار و ذرات به داخل ساید چنل امر مهمی است که به همین منظور باید از فیلترهای مخصوص استفاده کرد. همچنین کمپانی گرینکو ساید چنل های خود را به نحوی می سازد که امکان تعویض الکتروموتور به دلیل کوپله شدن آن در کارخانه وجود ندارد.

سایدچنل مکنده و دمنده گرینکو

ساید چنل ها دارای دو حالت می باشند که این دو حالت را می توانیم دمنده و مکنده بدانیم. بلوئر ساید چنل و یا عبارتی دیگر ساید چنل دمنده مناسب تمامی افرادی می باشد که احتیاج به یک خروجی قدرتمند تر از فن عادی دارند بسیار مناسب می باشد. همچنین از سوی دیگر افرادی که نیازمند فشار خلاء به حجم بیشتری می باشند و محدوده بیشتری مدنظرآنان است پمپ وکیوم و یا مکنده گرینکو مناسب آنان می باشد.

کاربرد ساید چنل گرینکو GREENCO در صنایع

از ابتدای مقاله تا به حال سعی بر آن شد تا از ساختار ساید چنل گرینکو تا انواع آن و حتی قیمت آن برای شما توضیجاتی را ارائه نماییم حال وقت آن رسیده است که کاربرد آن در صنایع مختلف را مورد بررسی قرار دهیم. ساید چنل گرینکو دارای کاربرد بسیار در صنایع مختلف می باشد برای مثال می توانیم به صنایعی همچون:

 • کاشی و سرامیک
 • صنایع بسته بندی
 • صنعت تولید کاغذ
 • صنایع خودرو سازی
 • شیلات و آبخیز داری
 • صنایع پودری و گرانول
 • صنایع بهداشتی و غذایی
 • تصفیه خانه های آب و فاضلاب

جهت کسب اطلاع از جدیدترین لیست قیمت ها و مشاوره رایگان قبل از خرید می توانید با متخصصان ما تماس بگیرید

ویدیو کارکرد ساید چنل گرینکو

فروش و قیمت ساید چنل گرینکو

شرکت توسعه صنعت پارس ماشین به‌عنوان نماینده رسمی فروش محصولات گرینکو بهترین قیمت ساید چنل گرینکو GREENCO را به شما ارائه می‌دهد که برای خرید ساید چنل گرینکو از پارس درایو می‌توانید به این فروشگاه مراجعه کنید. قیمت ساید چنل گرینکو بر اساس توان و نیاز شما متفاوت می باشد، شما عزیزان جهت دریافت قیمت می توانید با مشاورین ما تماس بفرمایید.

قیمت سایدچنل گرینکو

جدول اطلاعات محصول

در جدول زیر اطلاعاتی درباره توان، مکندگی و دمندگی ساید چنل‌های گرینکو را مشاهده می‌کنید:

سوالات متدوال در مورد ساید چنل گرینکو

عملکرد ساید چنل گرینکو به این صورت است که به وسیله چرخش پروانه هوا را بلعیده و با فشرده‌سازی هوا، آن را به وسیله فن آلومینیومی با فشار بیشتر خارج می‌کند. توجه داشته باشید که قابلیت دمندگی و مکندگی ساید چنل گرینکو محدود است و می‌توان در شرایطی که نیاز به هوا با حجم یا فشار بالا باشد از این ساید چنل استفاده کرد.

از این نوع ساید چنل بلوئر در صنایع تولید پلاستیک، خودروسازی، تصفیه فاضلاب، آزمایشگاه‌ها، پرورش ماهی و آبزی، سیستم انتقال مواد و صنایع سرامیک و کاشی استفاده می‌شود.

از مزایای این دستگاه می‌شود به مقرون به صرفه بودن از نظر اقتصادی، کیفیت بالا نسبت به دیگر بلوئرهای چینی، کم حجم و کم وزن بودن، آلودگی صوتی بسیار کم، داشتن بازدهی بالا، استهلاک پایین، آسان بودن نگهداری و تعمیر و در دسترس بودن لوازم یدکی آن اشاره کرد.

0/5 (0 Reviews)

13 thoughts on “ساید چنل گرینکو

 1. فرشاد says:

  سلام وقتتون بخیر … اگر فشار ساید چنل گرینکو زیاد باشد ، مشکلی ایجاد می کند ؟

 2. مرشدی says:

  روزتون بخیر قیمت گذاری ها را به چه صورت انجام می گیرد؟

 3. manager.mh says:

  روزتون بخیر
  برای دریافت قیمت و مشاره می توانید با سه شماره ۰۲۱۳۳۹۸۰۴۸۰
  ۰۹۱۲۳۲۵۰۱۳۴
  ۰۲۱۳۳۹۸۰۴۷۹
  تماس حاصل فرمایید.

 4. manager.a says:

  سلام ممنون … ساید چنل ها دارای دو حالت می باشند که این دو حالت را می توانیم دمنده و مکنده بدانیم .

 5. شیوا says:

  سلام خسته نباشید .. ساید چنل دمنده مناسب چه افرادی است ؟

 6. manager.a says:

  سلام ممنون از شما … مناسب افرادی می باشد که احتیاج به خروجی قدرتمند تر از فن عادی دارند .

 7. Agha miri says:

  سلام در کارگاه خود یک فن معمولی داریم اما به دنبال یه دمنده قوی تر می باشیم آیا ساید چنل گرینکو را پیشنهاد می کنید؟

 8. manager.mh says:

  بعنوان پمپ هوای فشرده (کمپرسور ) و پمپ وکیوم جهت مکش (وکیوم) مورد استفاده قرار بگیرد. ساید چنل یا بلوئرهوا یا وکیوم هوا نامید میشود، ساید چنل دستگاه بسیار کاربردی است و در جاهایی که نیاز به فشار بالایی دارند. پیشنهاد می شود قبل از هر اقدام به خریدی ابتدا با شماره های
  ۰۲۱۳۳۹۸۰۴۸۰
  ۰۹۱۲۳۲۵۰۱۳۴
  ۰۲۱۳۳۹۸۰۴۷۹
  برای دریافت مشاوره تماس برقرار نمایید.

 9. عیلزاده says:

  ببخشید امکانش هست که با ساید چنل گرینکو آب و باد را با هم ترکیب کنم؟

 10. manager.mh says:

  سلام، ساید چنل فقط توانایی دمش و مکش سیال هوا یا گاز را دارد، شما می توانید با بهره بردن از روش های دیگر آب را با هوا ترکیب نمایید.

 11. manager.fa says:

  سلام وقت بخیر برای خرید ساید چنل میتونید از قیمت محصولات ، محصول مورد نظر رو انتخاب کنید و یا روی لینک ساید چنل
  کلیک کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.