تفاوت آسیاب پلاستیک شمشیری با آسیاب پلاستیک چکشی

آسیاب پلاستیک دستگاهی منحصر به فرد برایه خرد کردن و اسیاب کردن انواع مواد پلاستیک بوده که در سایز ها و مدل های مختلف طراحی و تولید شده است. تفاوت آسیاب پلاستیک چکشی با آسیاب پلاستیک شمشیری در ساختار و نحوه عملکرد آنها است اگر قصد انتخاب دستگاه آسیاب پلاستیک را دارید بهتر است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا با نمونه‌های مختلف دستگاه و نحوه عملکرد آنها آشنا شوید.

تفاوت بین آسیاب پلاستیک چکشی با شمشیری

آسیاب پلاستیک چکشی چیست؟

در این مدل از دستگاه آسیاب، برای خرد کردن ضایعات پلاستیکی از یک چکش سنگین و بزرگ استفاده می کنند. موتور دستگاه آسیاب با قدرت بالای خود چکش را به سمت بالا و پایین حرکت می دهد. این بالا رفتن و فرود آمدن ناگهانی چکش دستگاه موجب خرد کردن ضایعات پلاستیکی درون محفظه خرد کن می شود. پس می توان گفت که عملکرد دستگاه آسیاب پلاستیک چکشی کاملا مشابه یک هاون بزرگ است.

آسیاب پلاستیک چکشی چیست

آسیاب پلاستیک شمشیری چیست؟

آسیاب پلاستیک شمشیری یک دستگاه است که برای خرد کردن و آسیاب کردن مواد پلاستیکی استفاده می‌شود. این دستگاه دارای یک شفت دوار است که بر روی آن تیغه‌های شمشیری قرار دارند. با چرخش شفت و تیغه‌ها، مواد پلاستیکی وارد دستگاه می‌شوند و توسط تیغه‌ها خرد می‌شوند. این فرآیند باعث تبدیل مواد پلاستیکی به قطعات کوچکتر و قابل استفاده‌تر می‌شود. آسیاب پلاستیک شمشیری معمولاً در صنایع بازیافت پلاستیک، تولید محصولات پلاستیکی و دیگر صنایع مرتبط استفاده می‌شود.این نوع آسیاب از تیغه هایی تیز و از جنس فولادی برخوردار است.

آسیاب پلاستیک شمشیری

دسته‌بندی دستگاه آسیاب پلاستیک چکشی و شمشیری از نظر ساختار

آسیاب پلاستیک چکشی و شمشیری دو نوع آسیاب پلاستیک هستند که برای خرد کردن مواد پلاستیکی استفاده می شوند. این دو نوع آسیاب تفاوت هایی در ساختار و عملکرد خود دارند:

  • ساختار: آسیاب پلاستیک چکشی دارای چکش هایی است که به صورت چرخشی در داخل آسیاب قرار دارند و مواد را با ضربه های قوی خرد می کنند. در حالی که آسیاب پلاستیک شمشیری دارای شمشیرهایی است که به صورت چرخشی در داخل آسیاب قرار دارند و مواد را با برش های تیز خرد می کنند.
  • عملکرد: آسیاب پلاستیک چکشی برای خرد کردن مواد پلاستیکی سخت و سنگین مانند پلاستیک های سخت و ضخیم استفاده می شود. این نوع آسیاب قادر است مواد را به اندازه کوچکتری خرد کند و به طور کلی برای خرد کردن مواد با سختی بالا مناسب است.

از طرف دیگر، آسیاب پلاستیک شمشیری برای خرد کردن مواد پلاستیکی نرم و لطیف مانند فیلم های پلاستیکی و لوله های نرم استفاده می شود. این نوع آسیاب قادر است مواد را به اندازه کوچکتری خرد کند و به طور کلی برای خرد کردن مواد با سختی کمتر مناسب است.


به طور کلی، انتخاب بین آسیاب پلاستیک چکشی و شمشیری بستگی به نوع مواد پلاستیکی و نیازهای خرد کردن شما دارد.

دیگر محصولات پارس درایو

تفاوت تیغه آسیاب پلاستیک چکشی با آسیاب پلاستیک شمشیری

تفاوت اصلی بین آسیاب پلاستیک چکشی و آسیاب پلاستیک شمشیری در نوع و شکل تیغه‌های آن‌ها است.

آسیاب پلاستیک شمشیری دارای تیغه‌های شمشیری است که به شکل شمشیرهای بلند و تیز هستند. این تیغه‌ها با سرعت بالا در آسیاب چرخانده می‌شوند و مواد پلاستیکی را به صورت برشی خرد می‌کنند. این نوع آسیاب بیشتر برای خرد کردن مواد نرم و لاستیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تیغه آسیاب پلاستیک

تیغه آسیاب پلاستیک شمشیری

تیغه آسیاب پلاستیک
تیغه آسیاب پلاستیک شمشیری

آسیاب پلاستیک چکشی دارای تیغه‌های چکشی است که به شکل چکش‌های متصل به دیسکی چرخان هستند. این تیغه‌ها با سرعت بالا به مواد پلاستیکی وارد شده در آسیاب ضربه می‌زنند و آن‌ها را خرد می‌کنند. این نوع آسیاب بیشتر برای خرد کردن مواد سخت و سبک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به طور کلی، آسیاب پلاستیک چکشی برای خرد کردن مواد سخت و سبک و آسیاب پلاستیک شمشیری برای خرد کردن مواد نرم و لاستیکی مناسب است. انتخاب نوع آسیاب مناسب بستگی به نوع موادی دارد که قصد خرد کردن آن‌ها را دارید.

آسیاب پلاستیک چکشی

جهت سفارش و مشاوره تخصصی شما می‌توانید نوع صنعت و شغل خود را با مشاوران ما در میان بگذارید تا از مشاوره تخصصی رایگان بهره مند شوید و خرید خوبی را داشته باشید.

۹۸۹۱۲۳۲۵۰۱۳۴+

۹۸۲۱۳۳۹۸۰۴۸۰+

سخن پایانی

در این مطلب از وب سایت پارس درایو سعی شد تا اطلاعاتی در رابطه با تفاوت آسیاب پلاستیک شمشیری با آسیاب پلاستیک چکشی در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد. در صورت وجود هر گونه پرسش می‌توانید آن را با کارشناسان ما درمیان بگذارید.

شرکت پارس درایو بزرگترین مرکز فروش انواع ماشین الاتت صنعتی است که محصولات خود را با ضمانتی بالا و ارزان‌تر از قیمت بازار به فروش می‌رساند.

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید