نماینده فروش سیلندر و مارپیچ در تهران

شرکت پارس درایور یکی از بهترین مرکز فروش سیلندر و مارپیچ به شمار میرود. کارشناسان فروش پارس درایور علاوه بر مشاوره فنی برای انواع سیلندر و مارپیچ  شما عزیزان را به صورت کاملا تخصصی راهنمایی کرده و شما می توانید خیلی راحت با بررسی دقیق هر محصول و مشاوره از متخصصین بهترین خرید را در شرکت پارس درایو تجربه کنید برای خرید و سفارش انواع محصولات صنعتی کافیست با ما در ارتباط باشید .

info@parsdrive-co.com

محصولات شرکت پارس درایو

شرکت صنعتی پارس درایو به عنوان یکی از بهترین شرکت های وارد کننده محصولات صنعتی این امکان را برای شما عزیزان فراهم آورده تا با بررسی دقیق محصولات و مشاوره گرفتن از مشاوران متخصص ما بهترین و استاندارترین محصول را خریداری فرمایید و از خرید خود لذت ببرید در لیست زیر تعدادی از محصولات شرکت پارس درایو قرارداده شده که شما می توانید به راحتی و در کمترین زمان تصمیم بگیرید و بهترین انتخاب رو داشته باشید .

نماینده فروش انواع سیلندر و مارپیچ در تهران

یکی از حساس ترین قطعات دستگاه های تزریق پلاستیک ، سیلندر و مارپیچ (ماردون) می باشد که از آن می توان به عنوان قلب دستگاه های تزریق پلاستیک نام بردسیلندر و مارپیچ مواد اولیه را که بصورت گرانول ، پودر و یا آسیابی می باشد را توسط قیف از یک سرسیلندر که حفره تغذیه در آنجا وجود دارد وارد شده و مارپیچ (ماردون) که به گیربکس و موتور وصل است مواد را به سمت جلو هدایت می کند .گرمکن ها ی روی سیلندر مواد را مذاب کرده و مواد با چرخش مارپیچ خلاف جهت عقربه های ساعت به سمت جلو هدایت می شود تا پس از طی مسیر وارد قالب شود در همین راستا شرکت پارس درایو ارائه دهنده بهترین و معتبرترین فروش انواع سیلندر و ماردون در تهران می باشد که شما عزیزان می توانید با مشاوره تخصصی در پارس درایو و بررسی دقیق هر محصول یک خرید لذت بخش را تجربه کنید .

شرکت توسعه صنعت پارس ماشین نماینده انحصاری گیربکس و الکتروگیربکس های JIE چین در ایران می باشد که شما عزیزان برای مشاوره و خرید انواع محصولات در زمینه واردات و تامین محصولات صنعتی می توانید از راه های زیر با ما در ارتباط باشید

info@parsdrive-co.com

مشخصات انواع سیلندر و مارپیچ

سیلندر و مارپیچ چیست؟

سیلندر و مارپیچ یا به اصطلاح عامیانه سیلندر ماردون قطعه ای فولادی با آبکاری های مخصوص و بصورت استوانه ای شکل می باشد که برای میکس و پخت مواد پلیمری از آن استفاده میشود. سیلندر محفظه نگهدارنده مارپیچ می باشد و انتقال حرارات به مواد، بیشتر از طریق سیلندر انجام می گیرد. سیلندرها انواع مختلفی دارند و برای مصارف و مواد مختلف از جمله پی وی سی، پلی اتیلن و گرانول سازی از آنها استفاده میشود. مارپیچ ها جزء اصلی سیلندر به شمار می آیند و بر حسب مواد مورد استفاده می توانند: تک پیچ، دو پیچ کونیکال و موازی باشند. مارپیچ جزء اصلی اکسترودر نیز به شمارمی آید. همچنین مارپیچ ها جزء اصلی سیلندر به شمار می آیند. مارپیچ با ایجاد نیروی درگ مواد را به جلو انتقال داده و شرایط گرما دادن و ذوب کردن، مخلوط کردن مذاب و رساندن مذاب به دای  را فراهم میکند و برحسب مواد مورد استفاده میتوانند: تک پیچ، دوپیچ کونیکال و موازی باشند. مارپیچ جزء اصلی اکسترودر نیز به شمارمی آید.

گارانتی 6 ماهه تمامی محصولات پارس درایور

خدمات 10 ساله برای تمامی محصولات پارس درایور

اجزای سیلندر و مارپیچ به چه شکل است؟

سیلندر و مارپیچ سه قسمت مجزا دارد:

 1. ناحيه تغذيه (Feed Zone)
 2. ناحيه تراکم و فشردگی (Compression Zone)
 3. ناحيه اندازه گيري و سنجش (Metering Zone)

اگر علاقه دارید درباره گیربکس های جک اسکرو بدانید، از این قسمت می توانید مقاله مربوط به کاربرد انواع گیربکس  را مطالعه کنید.

انواع سیلندر و مارپیچ در ایران

سیلندر و مارپیچ از دو یا چند قسمت تشکیل شده و نسبت به نوع استفاده و محصول تولیدی در انواع گوناگون ساخته می شود. طراحی های سیلندر و مارپیچ رابطه مستقیم با مواد پلیمری مورد استفاده دارد برای مثال سیلندر و مارپیچ خطوط تولید لوله پلی اتیلن با سیلندر و مارپیچ های خطوط تولید پی وی سی PVC متفاوت است.

به طور کلی سیلندر و مارپیچ را میتوان به دسته های زیر تقسیم کرد:

۱-سیلندر و مارپیچ های خط های تولید لوله و مخازن پلی اتیلن

۲-سیلندر و مارپیچ های خط های تولید لوله های پی وی سی ، چوب پلاست و پلی وود

۳-سیلندر و مارپیچ های خط های تولید نایلون و نایلکس

۴- سیلندر و مارپیچ های خط های تولید محصولات بادی

۵-سیلندر و مارپیچ های خط های تولید گرانول و بازیافت

۶- سیلندر ماردون های خط های تولید مستربچ و کامپاند

۷- سیلندر ماردون های خط های تولید تزریق

که برای هر کدام از موارد بالا نوع طراحی ، نوع جنس سیلندر و مارپیچ ، نوع آبکاری سیلندر و مارپیچ و حتی شکل آنها متفاوت است.

به طور کلی سیلندر و مارپیچ ها به دو صورت تک مارپیچ و دو مارپیچ طراحی و به صورت استوانه با مخروطی شکل ساخته می شوند

ساخت سیلندر ماردون

سیلندر و مارپیچ از دو یا چند قسمت تشکیل شده و نسبت به محصول تولیدی و نوع استفاده در انواع گوناگون ساخته می شود. طراحی های سیلندر و مارپیچ رابطه مستقیم با مواد پلیمری مورد استفاده دارد برای مثال سیلندر و مارپیچ خطوط تولید لوله پلی اتیلن با سیلندر و مارپیچ های خطوط تولید پی وی سی PVC متفاوت است. به طور کلی سیلندر و مارپیچ را میتوان به دسته های زیر تقسیم کرد که برای هر کدام از این موارد نوع طراحی ، نوع جنس سیلندر ماردون، نوع آبکاری سیلندر ماردون و حتی شکل آنها متفاوت است

 • سیلندر ماردون های خط های تولید مستربچ و کامپاند
 • سیلندر ماردون های خط های تولید تزریق
 • سیلندر و مارپیچ های خط های تولید نایلون و نایلکس
 • سیلندر و مارپیچ های خط های تولید محصولات بادی
 • سیلندر و مارپیچ های خط های تولید لوله های پی وی سی ، چوب پلاست و پلی وود
 • سیلندر و مارپیچ های خط های تولید گرانول و بازیافت
 • سیلندر و مارپیچ های خط های تولید لوله و مخازن پلی اتیلن
فیلم طرز کار سیلندر ماردون
ساخت اجزا سیلندر ماردون

شرکت توسعه صنعت پارس ماشین نماینده انحصاری گیربکس و الکتروگیربکس های JIE چین در ایران می باشد که شما عزیزان برای مشاوره و خرید انواع محصولات در زمینه واردات و تامین محصولات صنعتی می توانید از راه های زیر با ما در ارتباط باشید

info@parsdrive-co.com

اجزای مارپیچ (ماردون)

 • اجزای مارپیچ (ماردون):

  • عرض پره ها : به فاصله بین ابتدا و انتهای لبه پره ها گفته میشود.
  • عرض کانال : به فاصله عمودی بین پره ها گفته میشود.
  • درجه لقی : زاویه بین صفحه عمود بر محور پیچ و راستای پره هاست. گیربکس اکسترودر در هنگام کار باید به گونه ای بچرخد که گویی پیچ درحال بازشدن است و دراین صورت مواد به سمت جلو حرکت میکنند و اکسترود خواهند شد.
  • گام پیچ : به فاصله محوری بین دو پره را گام می نامند.
  • قطر مارپیچ : منظور از قطر همان قطر درونی صفر مارپیچ است.
  • عمق کانال : به فاصله بین سطح مارپیچ و سطح داخلی سیلندر گفته میشود که باعث ایجاد یک جریان برگشتی شده و به مخلوط شدن مواد کمک میکند. اگر گرما در این منطقه زیاد شود باعث سوختن پلیمر خواهد شد.
نقشه سیلند ماردون مارپیچ قیمت پارس درایو

گارانتی 6 ماهه تمامی محصولات پارس درایور

خدمات 10 ساله برای تمامی محصولات پارس درایور

کاتالوگ سیلندر ماردون

از این قسمت می توانید کاتالوگ سیلندر و مارپیچ (ماردون) را دانلود و مشاهده نمایید

کاربرد انواع سیلندر و ماردون

سیلندر و مارپیچ ها به دو بخش تک محور و دو محور تقسیم می‌شود که تک محور موارد مصرف بیشتری نسبت به سیلندر و مارپیچ های دو محور دارد مانند تولید گرانول از مواد نو، تولید گرانول از مواد بازیافتی، تولید محصولاتی همچون فیلم نایلون، نایلکس، سفره، کیسه فریزر، انواع ورقه ها، لوله ها، پروفیل ها، پلی اتیلن و پلی
پروپیلن. سیلندر مارپیچ های دو‌ محور نیز عمدتا در صنایع PVC و UPVC کاربردهای زیادی دارد. اکستروژن یکی از روش های شکل دهی است که برای کاهش ضخامت يا سطح مقطع مواد به کار ميرود. اکستروژن روشي بسيار انعطاف پذير است و با استفاده مناسب مي توان طيف وسيعی از توليدات را تهيه کرد.

 • توليد دانه گونه (Granule production)
 • توليد پروفيل (Profile production)
 • توليد ورقه های بسیار نازک به روش دمیدن (Film blowing)
 • قالب گیری دمشی (Blow Molding)
قیمت سیلندر مارپیچ ماردون نقشه طرح پارس درایو

شرکت توسعه صنعت پارس ماشین پارس درایو نمایندگی رسمی واردات و پخش انواع سیلندر ماردون با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت در ایران است

بهترین برند سیلندر مارپیچ

یکی از حساس ترین قطعات ماشین تزریق، مارپیچ (ماردون) و سیلندر تزریق است، زیرا اصولا وظیفه ماشین تزریق با تمام دستگاه ها و قطعاتی که داخل آن نصب شده و مدارهای هیدرولیک و برق آن وظیفه ای جز ذوب مواد پلاستیک و تزریق آن به داخل قالب ندارد، این عملیات در همین قسمت انجام می گیرد. وظیفه مارپیچ، مخلوط کردن و جلو بردن مواد پلاستیک موجود در سیلندر از زیر قیف به سوی قالب تزریق است و مواد در این مرحله به طور یکنواخت گرم و ذوب می شود. این عملیات مشابه عمل چرخ گوشت می باشدبه همین دلیل یکی از حساس ترین وقطعات صنعتی همین طور که ذکر شد سیلندر و مارپیچ می باشد که برای برای بهترین برند سیلندر مارپیچ باید دقت زیادی داشته باشیم که در همین راستا شرکت پارس درایو با حضور مشاوران متخصص و بررسی دقیق هر محصول صنعتی خرید را برای شما راحتتر کرده است و شما می توانید از خرید خودتان لذت ببرید .

شرکت توسعه صنعت پارس ماشین نماینده انحصاری گیربکس و الکتروگیربکس های JIE چین در ایران می باشد که شما عزیزان برای مشاوره و خرید انواع محصولات در زمینه واردات و تامین محصولات صنعتی می توانید از راه های زیر با ما در ارتباط باشید

info@parsdrive-co.com

گارانتی 6 ماهه تمامی محصولات پارس درایور

خدمات 10 ساله برای تمامی محصولات پارس درایور

ویژگی های سیلندر و مارپیچ

یکی از مهمترين ويژگی پليمرها و به ويژه پلاستيک ها سهولت شکل پذيری آنهاست . در بعضی حالات، قطعات نيمه کاملی نظير ورقه ها يا ميله های توليد شده، متعاقباً با استفاده از روشهای متداول ساخت، مانند جوشکاری يا ماشين کاری به قطعه نهايی تبديل می شود. اما در بسياری مواقع، قطعه نهايی، عليرغم برخورداری از شکلی کاملاً پيچيده، طی يک مرحله توليد می شود. عمليات حرارت دادن، شکل دادن و خنک کردن (مانند توليد لوله به روش اکستروژن) ممکن است به دنبال یکدیگر و بدون وقفه (Continuous) انجام شود و يا ممکن است طی مراحلی ناپيوسته، زمان بر و تکرار شونده (مثل عمليات توليد تلفن خانگی به روش قالب گيری تزريقی) صورت پذيرد که در اکثر موارد، فرآيند به طور خودکار انجام شده برای توليد انبوه بسيار مناسب است. طيف وسيعی از روشهای شکل دهي برای پلاستيک ها و پلیمرهای شکل پذير کاربرد دارد. در بسیاری از حالات انتخاب روش به چگونگی شکل نهايی قطعه و گرما نرم يا گرما سخت بودن ماردون بستگی دارد . بنابراين در عمليات طراحی، آگاهی طراح از روش های متنوع شکل دهی، حائز اهميت است زيرا اشکال ناجور و نامناسب قطعه و يا مسائل جزئی کار طراحی، ممکن است محدوديت هايی در انتخاب روش قالب گیری برای طراح ايجاد کند. دسته بندی اکسترودر های متداول اين دسته بندی شامل گونه های زیر می شود.

 

زودتر مواد گیری کند، یعنی سیکل دستگاه را کوتاه تر نموده و منجر به تولید بیشتر شود. اختلاط رنگی را بهتر انجام داده و موادی یک دست تحویل دهد. زنجیره های پلیمر را برش نداده و کوتاه نکند و در نتیجه استحکام محصولی که تولید می کند بالاتر خواهد بود. سطح مارپیچ آن از پرداخت فوق‌العاده صاف برخوردار است تا مواد به آن نچسبد و روانتر و سریعتر پیش برود. دارای انتهای مارپیچ مخلوط کننده باشد تا با جلوگیری از ورود اشیای فلزی و مواد ساینده و خورنده خارجی به داخل سیلندر کیفیت مواد مذاب را بهبود بخشد

قیمت خرید سیلندر ماردون
انواع سیلندر ماردون پارس درایو
قیمت خرید سیلندر مارپیچ پارس درایو
خرید فروش سیلندر مارپیچ ماردون

نکات کلیدی برای خرید سیلندر و مارپیچ

از جمله نکاتی که در سیلندر و مارپیچ  معمولا در ایران زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد ولی در امر تولید بسیار مهم می باشد نوع آبکاری سیلندر و مارپیچ هاست و بخصوص قسمت مارپیچ آن که باید از آبکاری مناسبی برخوردار باشد.

نکته بعدی طول سیلندر و مارپیچ و یا به اصطلاح نسبت قطر ماردون به طول L/D  می باشد که بستگی به موادی که مورد استفاده قرار می گیرد و محصول نهایی تولید شده بستگی دارد و در تولید با کیفیت نقش بسیار زیادی دارد.

سیلندر مارپیچ ها معمولا از جنس فولاد سخت و با آبکاری های کروم سخت ، نیتراته ، بای متالیک ( ضد سایش ) در مارکت ایران یافت می شود.

متاسفانه در ایران به دلیل نبود یک سری امکانات و تجهیزات امکان ساخت سیلندر و مارپیچی با کیفیت که بتواند با نمونه اروپایی یا چینی رقابت کند وجود ندارد و مجبور به واردات آن هستیم که بیشتر در ایران نمونه چینی آن وارد می شود.

و در آخر به دوستان و همکاران گرامی و عزیزانی که به تازگی می خواد وارد صنایع تولید محصولات پلاستیکی و پلیمری شود توصیه می شود به نکات گفته شده توجه کنند تا در آینده دچار هزینه های خسارت و یا تعمیرات زود هنگام دستگاهای تولید خود نشوند.

سیلندر و مارپیچ های تک ماردون برای تولید پلی اتیلن،نایلون و نایلکس و محصولات بر پایه پلی اتیلن مناسب هستند.

سیلندر و مارپیچ های کونیکال(مخروطی) غیر همسو گرد برای تولید محصولات پی وی سی مناسبند.

سیلندر و مارپچ های موازی همسو گرد برای تولید مواد و مستربچ مناسب هستند.

تلاش شبانه روزی همکاران ما در گروه مهندسی توسعه صنعت پارس ماشین تامین خواسته و نظر شماست و با بیش از  10 سال سابقه در این صنعت و تجربه و علم مهندسین متخصص برای جلب رضایت هرچه بیشتر مشتریان عزیز تلاش خود را می نماییم.

لیست قیمت انواع سیلندر

سیلندر و مارپیچ یا سیلندر و ماردون در انواع ماشین آلات صنعت پلاستیک کاربرد دارد. در واقع سیلندر و مارپیج بخش جدایی ناپذیر ماشین آلات صنعت پلاستیک هستند  که  این قطعات باعث می شوند روند تولید یکنواخت تر و خروجی بهتری حاصل شود. در واقع سیلندر محفظه نگهدارنده مارپیچ است و انتقال حرارات به مواد، بیشتر از طریق سیلندر انجام میگیرد. سیلندرها انواع مختلفی دارند و برای مصارف و مواد مختلف ازجمله پی وی سی، پلی اتیلن و گرانول سازی از آنها استفاده می شود

برای اینکه یک خرید مطلوب را داشته باشید باید از محصول خودتان را به صورت تخصصی بررسی کنید و یکی از عواملی که برای بررسی بسیار مهم می باشد بررسی لیست قیمت انواع سیلندر در بازار می باشد که این موضوع به خصصوص در جامعه امروزی از اهمیت زیادی برخوردار می لاشد شرکت صنعتی پارس درایو این امکان رو برای شما عزیزان فراهم کرده است که بتوانید با اطلاع از لیست قیمت انواع سیلندر از طریق مشاران متخصص و بررسی محصول از خرید خودرتون مطمئن شوید .

نمایندگی فروش گیربکس سایکلو

گارانتی 6 ماهه تمامی محصولات پارس درایور

خدمات 10 ساله برای تمامی محصولات پارس درایور

شرکت توسعه صنعت پارس ماشین نماینده انحصاری گیربکس و الکتروگیربکس های JIE چین در ایران می باشد که شما عزیزان برای مشاوره و خرید انواع محصولات در زمینه واردات و تامین محصولات صنعتی می توانید از راه های زیر با ما در ارتباط باشید

info@parsdrive-co.com

خرید انواع فن و المنت اکسترودر

پرفروش ترین سیلندر ماردون

سیلندر و مارپیچ که معمولا در ایران زیاد مورد توجه قرار نمیگیرد ولی در امر تولید بسیار مهم می باشد نوع آبکاری سیلندر و مارپیچ هاست و بخصوص قسمت مارپیچ آن که باید از آبکاری مناسبی برخوردار باشد. نکته بعدی طول سیلندر و مارپیچ و یا به اصطلاح نسبت قطر ماردون به طول L/D  می باشد که بستگی به موادی مورد استفاده قرار می گیرد و محصول نهایی تولید شده بستگی دارد و در تولید با کیفیت نقش بسیار زیادی دارد.

سیلندر ماریچ ها معمولا از جنس فولاد سخت و با آبکاری های کروم سخت ، نیتراته ، بای متالیک ( ضد سایش ) در مارکت ایران یافت می شود. متاسفانه در ایران به دلیل نبود یک سری امکانات و تجهیزات امکان ساخت سیلندر و مارپیچی با کیفیت که بتواند با نمونه اروپایی یا چینی رقابت کند وجود ندارد و مجبور به واردات آن هستیم که بیشتر در ایران نمونه چینی آن وارد می شود پرفروش ترین و بهترین سیلندر هایی که در ایران وجود دارد و دارای استانداردهای جهانی هستند بسیار انگشت شمار می باشند در هیمن راستا شرکت پارس درایو به عنوان یکی از وارد کنندگان اصلی انواع سیلندر و مارپیچ این امکان رو به شما می دهد تا به راحتی پرفروش ترین سیلندر ماردون را در ایران شناسایی و به راحتی خریداری فرمایید .

پرفروش ترین سیلندر ماردون

سیلندر و مارپیچ که معمولا در ایران زیاد مورد توجه قرار نمیگیرد ولی در امر تولید بسیار مهم می باشد نوع آبکاری سیلندر و مارپیچ هاست و بخصوص قسمت مارپیچ آن که باید از آبکاری مناسبی برخوردار باشد. نکته بعدی طول سیلندر و مارپیچ و یا به اصطلاح نسبت قطر ماردون به طول L/D  می باشد که بستگی به موادی مورد استفاده قرار می گیرد و محصول نهایی تولید شده بستگی دارد و در تولید با کیفیت نقش بسیار زیادی دارد.

سیلندر ماریچ ها معمولا از جنس فولاد سخت و با آبکاری های کروم سخت ، نیتراته ، بای متالیک ( ضد سایش ) در مارکت ایران یافت می شود. متاسفانه در ایران به دلیل نبود یک سری امکانات و تجهیزات امکان ساخت سیلندر و مارپیچی با کیفیت که بتواند با نمونه اروپایی یا چینی رقابت کند وجود ندارد و مجبور به واردات آن هستیم که بیشتر در ایران نمونه چینی آن وارد می شود پرفروش ترین و بهترین سیلندر هایی که در ایران وجود دارد و دارای استانداردهای جهانی هستند بسیار انگشت شمار می باشند در هیمن راستا شرکت پارس درایو به عنوان یکی از وارد کنندگان اصلی انواع سیلندر و مارپیچ این امکان رو به شما می دهد تا به راحتی پرفروش ترین سیلندر ماردون را در ایران شناسایی و به راحتی خریداری فرمایید .

شرکت توسعه صنعت پارس ماشین نماینده انحصاری گیربکس و الکتروگیربکس های JIE چین در ایران می باشد که شما عزیزان برای مشاوره و خرید انواع محصولات در زمینه واردات و تامین محصولات صنعتی می توانید از راه های زیر با ما در ارتباط باشید

info@parsdrive-co.com

گارانتی 6 ماهه تمامی محصولات پارس درایور

خدمات 10 ساله برای تمامی محصولات پارس درایور

فیلم آموزشی طرز کار سیلندر ماردون

برای ساخت اکسترودر ابتدا می باید استراکچری محکم و فاقد هر گونه ارتعاش با رفرنسهای مناسب یک شاسی ساخته شود.

ابتدا موتور و گیربگس بر روی آن نصب و در مرحله بعد سیلندر و مارپیچ به قسمت گلوهه گیربگس متصل و توسط استندهای زیرین مقاوم سازی و لرزه گیری می گیرد تا در حین تولید علاوه بر خروجی یکنواخت و سرعت مناسب فاقد هرگونه لرزشهای اضافی که منجر به بروز صدای ناهنجار و یا شکستگی در قسمت های قید و ماهیچگی می گردد را خنثی کند 

سیلندر و ماردون از اجزای اصلی و پرکاربرد ماشین آلات تزریق صنعت پلاستیک به شمار می روند. در اثر گذر زمان این قطعات مهم دستگاهها و ماشین آلات قالب گیری تزریقی علل گوناگون از جمله سایش یا فرسودگی، دچار انواع خوردگی و آسیب می گردند. 

انواع فرسودگی: 

 • چسبندگی (Adhesive)؛
 • ساییدگی (Abrasive )؛
 • خوردگی (Corrosive)؛

فرسودگی از نوع چسبندگی: این نوع فرسایش در اثر سایش دو فلز با نیروی کافی بوجود می آید که باعث کنده شدن مقداری از فلز از قطعه دارای مقاومت کمتر می گردد. در صورتی که جنس و سختی سیلندر و ماردون مشابه باشند، گیرپاژ اتفاق می افتد که مقداری از فلز یک قطعه بر روی قطعه دیگر می چسبد و از روی قطعه دیگر برداشته می شود.

به چند عامل فرسودگی از نوع چسبندگی اشاره می شود :

 1. طراحی نامناسب ماردون.
 2. جنس نامناسب سیلندر و ماردون.
 3. طرح تنظیم حرارت نامناسب سیلندر تزریق.
 4. کیفیت نامناسب تولید سیلندر و ماردون و عملیات حرارتی.
 5. عدم تنظیم مناسب سیلندر و ماردون و ماشین تزریق

فرسودگی از نوع سایشی : این نوع فرسایش، زمانی اتفاق می افتد که قطعات و ذرات ساینده همراه مواد پلاستیک به داخل سیلندر وارد شود، ماهیت ساینده این ذرات باعث فرسایش ماردون درناحیه انتقال می گردد.

ذرات ساینده می تواند، افزودنی های تقویتی نظیر، الیاف شیشه، کربنات کلسیم، پودر فلزات باشد، سایش در مواردی که سیلندر و ماردون از جنس و سختی کافی برخوردار نباشد، بیشتر قابل مشاهده است.

چند دلیل عمده فرسایش از نوع ساییدگی:

 1. نامناسب بودن جنس سیلندر و ماردون.
 2. طراحی نامناسب ماردون.
 3. تنظیم نامناسب دمای سیلندر.
 4. زیاد بودن فشار پشت ماردون.
 5. عدم استفاده از آهنربا در قیف

فرسودگی از نوع خوردگی: این نوع فرسودگی نتیجه تولید اسید در سیلندر تزریق و واکنش آنها با سیلندر و ماردون است

دلایل اصلی فرسودگی از نوع خوردگی :

 1. جنس نامناسب سیلندر و ماردون و سوپاپ.
 2. عدم خاموش و روشن کردن صحیح ماشین تزریق.
 3. طراحی نامناسب ماردون.
 4. عدم خشک کردن کافی مواد پلاستیک.
 5. تنظیم نامناسب دمای سیلندر.
 6. زیاد ماندن مواد داخل سیلندر
سوالات متداول فن و المنت صنعتی

جهت سفارش و مشاوره تخصصی برای خرید انواع گیربکس های صنعتی شما می توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید و بهترین انتخاب و مناسب ترین خرید را داشته باشید 

02133980480

09123250134