کاربرد انواع گیربکس

فهرست مطالب نمایش

شرکت پارس درایور یکی از بهترین مرکز فروش گیربکس های صنعتی به شمار میرود. کارشناسان فروش پارس درایور علاوه بر مشاوره فنی برای انواع گیربکس های صنعتی شما عزیزان را به صورت کاملا تخصصی راهنمایی کرده و شما می توانید خیلی راحت با بررسی دقیق هر محصول و مشاوره از متخصصین بهترین خرید را در شرکت پارس درایو تجربه کنید برای خرید و سفارش انواع محصولات صنعتی کافیست با ما در ارتباط باشید .

برای خرید انواع گیربکس های صنعتی  و کسب اطلاعات بیشتر از محصولات  با مشاوران ما در ارتباط باشید 

خرید محصولات شرکت پارس درایو

شرکت صنعتی پارس درایو به عنوان یکی از بهترین شرکت های وارد کننده محصولات صنعتی این امکان را برای شما عزیزان فراهم آورده تا با بررسی دقیق محصولات و مشاوره گرفتن از مشاوران متخصص ما بهترین و استاندارترین محصول را خریداری فرمایید و از خرید خود لذت ببرید در لیست زیر تعدادی از محصولات شرکت پارس درایو قرارداده شده که شما می توانید به راحتی و در کمترین زمان تصمیم بگیرید و بهترین انتخاب رو داشته باشید .

مشخصات انواع گیربکس های صنعتی

گیربکس های صنعتی به منظور تغییر سرعت و افزایش قدرت در ماشین آلات صنعتی متفاوت استفاده میشوند صنایع مختلف بر اساس نیار خود از گیربکس های مختلفی استفاده میکنند که شرکت توسعه صنعت پارس ماشین با توجه به فعالیت در چند حوزه تخصصی برخی از این موارد را تامین کرده و آماده اراِئه با بهترین قیمت ها و خدمات به ماشین سازیه و کارخانجات می باشد که این امکان در شرکت پارس درایو برای شما عزیزان فراهم شده که بهترین و معتبرترین گیربکس های صنعتی متناسب با درخواست های خود را خریداری بفرمایید 

گیربکس چیست ؟

بسیاری از صنایع الزام به استفاده از موتورهای الکتریکی دارند. موتورهای الکتریکی قدرت‌های متفاوت و سرعت چرخش بالایی دارند اما در برخی صنایع به سرعت پایین‌تر و قدرت بیشتر نیاز دارند. در این صنایع، بهترین راه برای افزایش قدرت و کاهش سرعت چرخش موتورهای الکتریکی، استفاد از گیربکس (Gearbox)  است. در این مقاله به گیربکس‌ صنعتی، انواع و کاربرد آن‌ها و همچنین عیب‌یابی گریبکس صنعتی پرداخته‌ایم.

گیربکس (Gearbox)  به معنی جعبه دنده است. گیربکس در واقع یک واسطه منبع توان و مصرف توان است که بین منبع توان و مصرف کننده توان انعطاف پذیری بر قرار می‌کند. در ماشین آلات صنعتی، هماهنگ بودن گشتاور و سرعت دورانی منبع تولید توان با مصرف کننده لازم است. ماشینی که بتواند این هماهنگی را به صورت یک واسطه برقرار کند، گیربکس نام دارد.

گیربکس های صنعتی به منظور تغییر سرعت و افزایش قدرت در ماشین آلات صنعتی متفاوت استفاده میشوند صنایع مختلف بر اساس نیار خود از گیربکس های مختلفی استفاده میکنند که شرکت توسعه صنعت پارس ماشین با توجه به فعالیت در چند حوزه تخصصی برخی از این موارد را تامین کرده و آماده اراِئه با بهترین قیمت ها و خدمات به ماشین سازیه و کارخانجات می باشد ماشین های ساده مانند اهرم ها، قرقره ها، جرثقیل ها، چرخ دنده ها و غیره، ابزاری هستند که بدون تغییر در مقدار کار انجام شده، انجام کار را آسان‌تر می‌کنند. این گونه وسایل انسان را قادر به جابه‌جایی تجهیزات سنگین با نیروی کم می‌کند.

کاربرد گیربکس

کاربرد انواع گیربکس

گیربکس صنعتی به دلیل بزرگ بودن و قابلیت تحمل توان های بالا در ورودی گیربکس در صنایع سنگین کاربرد دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • صنایع فولاد
 • صنایع سیمان
 • صنایع نئوپان سازی
 • صنعت روی
 • صنایع پتروشیمی
 • صنایع مس
 • صنعت نورد فولاد
 • دستگاه‌های انتقال مواد در معادن
 • دستگاه‌های انتقال مواد کوره‌های ذوب
 • پرس‌های سنگین
 • تامین گشتاور مورد نیاز پمپ های هیدرولیکی غول پیکر در جرثقیل های بزرگ
 • انواع آسیاب‌های موجود در معادن روی و مس
 • آسیاب‌های بالمیل

اجزای تشکیل دهنده گیربکس

به طور کلی گیربکس یا جعبه دنده به دستگاهی اطلاق می شود که داری اجزای داخلی زیر باشد:

 •  شفت ورودی ( خروجی از کلاچ )
 •  شفت خروجی ( تمام دنده ها به طور هرز روی آن قرار دارند )
 •  برنجی ( هم دور کننده دور دو چرخ دنده برای تعویض دنده )
 • توپی ( کشویی روی آن حرکت رفت و بگشتی میکند )
 • کشویی ( به دنده ها قفل می شود و موجب تعویض دنده می شود )
 • ماهک ( حرکت دسته دنده را به کشویی می دهد )
 • محور زیر ( محوری است که دنده ها روی آن پرس شده اند )
 •  چرخ دنده های ۱ و ۲ و ۳ ( دنده ۴ چرخ دنده ندارد )
 •  برنجی ( هم دور کننده دور دو چرخ دنده برای تعویض دنده )

قدرت پس از ورود به گیربکس توسط شفت زیر به محور اصلی انتقال میابد در این موقع هر دنده ای که با کشویی مربوطه خود قفل باشد قدرت خود را از جعبه دنده خارج می کند . روغن مورد استفاده جعبه دنده های معمولی واسکازین نام دارد و غلظتی به مراتب بالاتر از سایر روغن های اتومبیل دارد

قیمت گیربکس جک اسکرو
گیربکس صنعتی جک اسکرو پارس درایو
نمای داخلی گیربکس جک اسکرو

گیربکس ها در دو دسته کلی تولید می شوند:

گیربکس های کاهنده

این نوع از گیربکس ها بین محرک و متحرک قرار می گیرد و دور مورد نیاز را تامین می کند و در تیپ های مختلفی ساخته می شوند. در این گیربکس­ها سرعت کاهش پیدا کرده و گشتاور افزایش می­ یابد. نسبت کاهش دور و افزایش گشتاور، معکوس است. یعتی به همان نسبت که دور کاسته می­شود، گشتاور افزایش می­ یابد.

گیربکس های افزاینده

در صنایع بالا دستی و پالایشگاهی نیاز به گیربکس های دور بالا می باشد که آنها را گیربکس های افزاینده می نامند. در این گیربکس­ها دور افزایش پیدا کرده و گشتاور کاهش می ­یابد. برای مثال در برخی از سانتریفیوژها از این تیپ گیربکس­ها استفاده می­ شود.

گیربکس های صنعتی خاص

گیربکس صنعتی آویز

گیربکس­های صنعتی آویز به دلیل قابلیت داشتن چند محور توانایی ایجاد نسبت های تبدیل بالایی را دارند که به این علت این گیربکس ها قابلیت ایجاد گشتاورهای بالایی را دارند و در مواردی که نیاز به گشتاور های بالا و کارکرد به صورت دائم کار می باشد (همانند دستگاه های میکسر و یا سیستم های محرک خطی در جرثقیل سقفی چند کاره) انتخابی بسیار عالی است. ساختار گیربکس های آویز همانند گیربکس های هلیکال است و چرخ دنده هایی با امتداد پروفیل مورب نسبت به امتداد شفت دارند. تنها تفاوت بین گیربکس های صنعتی آویز و گیربکس های هلیکال در این است که دارای ساختار چند محوری به صورت موازی می باشند. همچنین این نوع از جعبه دنده ها به دلیل حجم بالایی از روغن به صورت دائمی دارای ظرفیت حرارتی بالایی نسبت به سایر جعبه دنده های هلیکال هستند که این امر موجب بالا رفتن عمر کارکرد گیربکس و عدم تخریب زود هنگام دنده ها می شود. از دیگر مزایای این گیربکس ها توانایی انتقال توان به چند شفت خروجی به صورت همزمان است. البته شایان ذکر است که در ازای بار وارده به هر شفت خروجی، توان شفت دیگر کاسته می­ شود

گیربکس ­های صنعتی کرانویل

گیربکس ­های صنعتی کرانویل تشکیل شده است از تعدادی چرخدنده هلیکال و دو چرخدنده که قابلیت انتقال گشتاور در زاویه ۹۰ درجه را ایجاد می کنند. به منظور انتقال نیرو در محور های متعامد و غیر متعامد و متنافر نیاز به سیستم درگیری دنده ها در دو سطح مورب بوده که توسط چرخ دنده های مخروطی مارپیچ تامین می گردد. درگیری پروفیل دنده های مخروطی مارپیچ به صورت همزمان بوده و عملکرد نرمی نسبت به دنده های مخروطی ساده دارند و می توانند گشتاورهای بالاتری را بدون ضربه و صدا به نرمی انتقال دهند.

انواع مدل های گیربکس

قیمت خرید گیربکس هلیکال شفت مستقیم پارس درایو صنعتی
گیربکس هلیکال
گیربکس اکسترودر پارس درایو
گیربکس اکسترودر
گیربکس سایکلو
گیربکس سایکلو
گیربکس صنعتی خورشیدی دست دوم استوک پارس درایو
گیربکس خورشیدی
اجزای گیربکس حلزونی پارس درایو
گیربکس حلزونی
گیربکس صنعتی 10 تنی جک اسکرو
گیربکس جک اسکرو
گارانتی ۶ ماهه تمامی محصولات پارس درایور
خدمات ۱۰ ساله برای تمامی محصولات پارس درایور
گیربکس هلیکال قیمت خرید کران ویل پنیون

مشخصات گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم

چرخدنده یک قطعه دوار دندانه دار است که در تماس با یک قطعه مشابه دیگر قرار می گیرد. چرخدنده ها یکی از مهمترین اجزای هر دستگاه می باشند. به دو یا چند چرخدنده که در کنار یکدیگر و در ارتباط باهم قرار داشته باشند، گیربکس می گویند. گیربکس ها از طریق کاهش دور در چرخدنده ها می توانند گشتاور خروجی را افزایش دهند و جهت چرخش شفت خروجی را تعیین نمایند.

یک زوج چرخدنده هلیکال که با یکدیگر در ارتباط هستند، دارای زاویه هلیکس مشابه و در خلاف جهت یکدیگر هستند. یک چرخدنده به عنوان محرک و چرخدنده دیگر به عنوان متحرک عمل نموده و باعث انتقال دور و گشتاور از محوری به محور دیگر می شوند. ساختار گیربکس های هلیکال به گونه ای است که انتقال نیرو در این گیربکس ها با حرکت یک نقطه در امتداد سطح دنده انجام می شود. بازده گیربکس های شافت مستقیم به دلیل استفاده از چرخدنده های هلیکال بالا بوده و معمولا بین ۹۰ تا ۹۹ درصد می باشد. گیربکس های شافت مستقیم با توجه به مزایایی که دارند به طور گسترده در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند.

گیربکس موازی شفت مستقیم هلیکال قیمت
الکتروگیربکس هلیکال شفت مستقیم موازی قیمت خرید

گیربکس هلیکال یکی از قدیمی ترین و ابتدایی ترین گیربکس های صنعتی هستند که در مدل تک استیج و مدل ۲ و ۳ استیج محدوده گشتاوری بین ۵۰ تا ۲۰۰۰۰ نیوتن متر را پوشش می دهند. این نوع گیربکسها از نظر تنوع نسبت تبدیل از ۱:۳۰ تا ۱:۲۸۹٫۷۴، در گیربکس های مرکب یا ترکیبی نسبت تبدیل تا ۱:۲۷۰۰ تقسیم بندی می شود. دسترسی به این میزان گشتاور و نسبت تبدیل بسیار بالا در بازار خیلی مشکل می باشد و تنها گیربکس های خاصی هستند که این ویژگی ها را دارند.

همچنین گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم می تواند گیربکس با دور های خروجی بالا یا گیربکس هایی با وزن کم را نیز تامین کند. گیربکس های هلیکال به علت اینکه همیشه دارای راندمانی بالا هستند، نسبت بهتری بین خروجی گشتاور و فضای نصب را ارائه می دهد، این به این معنی است که گیربکس هلیکال با همه شرایط سازگار است.شافت خروجی گیربکس هلیکال در راستای شافت الکتروموتور می باشد.گیربکس هلیکال یا شافت مستقیم می تواند با الکتروموتور ها، سروو موتور ها و هیدرو موتورها کوپل شوند و حتی می توان دور ورودی الکتروموتور را توسط کوپلینگ یعنی ورودی شافت به گیربکس انتقال داد.

هلیکال موازی قیمت خرید گیربکس هلیکال پارس درایو

مزایای استفاده از گیربکس هلیکال

گیربکس هلیکال دارای مزایای فراوانی است. یکی از مزایا استفاده از گیربکس هلیکال ، این است که در حالی که چرخش محور خروجی نسبت به محور ورودی بسیار کمتر است قدرت در خروجی چند برابر قدرت در ورودی است. گیربکس هلیکال نیز همانند گیربکس معکبی و حلزونی هم به صورت فلنچ دار و هم به صورت بدون فلنچ تولید می شود.
در موارد فلنچ دار, گیربکس به صورت مستقیم با منبع تولید توان( الکتروموتور) کوپل می شود، برخلاف موارد فلنچ دار در تیپ های بدون فلنچ، گیربکس با تسمه پولی و چرخ زنجیر به منبع تولید توان(الکتروموتور) متصل می شوند. در این موارد حجم فضای اشغالی برای نصب گسترش می یابد. به طور معمول الکتروموتور الکتروژن بهترین گزینه برای کوپل شدن با گیربکس هلیکال است.

 • این گیربکس ها از استحکام ، مقاومت و گشتاور بسیار بالایی برخوردار می باشد.
 • همچنین دارای کارکرد و طول عمر بسیار بالایی می باشد که به همین علت در صنایع سنگین بسیار پر کاربرد است
گیربکس هلیکال شفت مستقیم موازی خرید پارس درایو

فلنج های مورد استفاده در گیربکس هلیکال

به طور کلی فلنچ های مورد استفاده در گیربکس صنعتی به دونوع کوچک وبزرگ به ترتیب به فلنچ های B5 و B14 معروف هستند. که متناسب با نوع موتور کوپل شده با گیربکس کاربرد دارند. شرکت گیربکس شریف یکی از مطرح ترین شرکت ها در زمینه تولید گیربکس هلیکال است که توانایی رقابت با نمونه های خارجی مشابه خود همچون ایلماز را دارد. قطر شفت گیربکس هلیکال (۹۰ درجه) خروجی تولید شرکت شریف متناسب با نوع گیربکس از ۳۵ تا ۹۰ میلیتر متغیر است. گیربکس هلیکال BEVEL شریف اغلب با الکترو موتور های چهار پل و ۶ پل لینک می شوند. قطر شفت گیربکس هلیکال شافت مستقیم نیز همانند هلیکال ۹۰ درجه متناسب با نوع گیربکس از ۲۲ تا ۹۰ میلیمتر متغییر می باشد. الکتروموتور قابل اتصال به گیربکس شافت مستقیم (هلیکال) بسته به نوع و تیپ گیربکس متغیر است به طور مثال نوع G0 گیربکس هلیکال شافت مستقیم به الکتروموتور ۰٫۳۷ کیلوات متصل میشود  و گشتاوری معادل ۴۰ نیوتن متر در خروجی تولید میکند.

فروش انواع گیربکس هلیکال

شرکت توسعه صنعت پارس ماشین ( پارس درایو ) نمایندگی رسمی واردات و پخش انواع گیربکس های هلیکال با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت در ایران است که در این راستا شما عزیزان می توانید برای خرید انواع گیربکس هلیکال استاندارد با بهترین قیمت ها با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید 

قیمت الکترو گیربکس صنعتی هلیکال کراون ویل پنیون

گیربکس اکسترودر

گیربکس اکسترودر نوعی گیربکس صنعتی است با این تفاوت که تحمل تغییر بار شعاعی و محوری لحظه ای و شوک هنگام حمل مواد را دارا است. گیربکس اکسترودر به دو دسته اصلی تک محور (تک ماردون) و دو محور (دو ماردون) تقسیم می شود. در این نوع محصول، قطعه ای در قسمتی انتهایی شفت خروجی گیربکس نصب می شود که در واقع یک قطعه یاتاقان بندی شده (معمولا از برند SKF و FAG در قسمت یاتاقان استفاده می شود) است که به صنایع تولیدی به روش اکستروژن این امکان را می دهد تا از بار فشاری وارده به قسمت های مهم گیربکس از جمله چرخدنده ها جلوگیری کند (اصطلاحاً دمپ کند) و به آن آسیب جدی وارد نشود. در ادامه به معرفی هر یک از انواع گیربکس اکسترودر پرداخته شده است.

بیشترین کاربرد گیربکس اکسترودر

گیربکس‌های مورد استفاده برای ماشین اکسترودر در واقع از نوع گیربکس‌های صنعتی شافت موازی و یا گیربکس کرانویل با کاربرد سنگین هستند که توان و گشتاور خروجی بالایی داشته و خروجی آن‌ها برای اکسترودر بهینه و تجهیز شده‌اند تا امکان تحمل بارهای محوری را داشته باشند. این گیربکس‌ها نیروی محرک را از الکتروموتور گرفته و با کاهش دور و افزایش گشتاور انتقال می‌دهند. بسته به نوع سیستم و همچنین محصول تولیدی گیربکس‌های با گشتاور مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بیشتر شرکت‌های معتبر سازنده گیربکس صنعتی، مدل‌هایی مختص استفاده در سیستم محرک دستگاه‌های اکسترودر تولید می‌کنند. مدل‌های زیر که از برندهای مختلف‌اند، می توانند به عنوان گیربکس اکسترودر مورد استفاده قرار بگیرند.

گیربکس های اکسترودر تک محور

این گیربکس ها کاربردیترین نوع

گیربکس اکسترودر میباشد که حوزه های ماشین آلات فیلم (نایلون ، نایلکس،سفره )

ماشین آلات انواع لوله های پلی اتیلن و پلی پروپیلن و پی وی سی ،

ماشین آلات ورق  PP  و PET و PVC

ماشین آلات نخ و نسانجی پلیمری

ماشین آلات گرانول

ماشین آلات کابل و بسیاری از ماشین آلات دیگر تک محور اسفاده میشوند

گیربکس های اکسترودر تک محور
گیربکس های دو محور موازی

گیربکس های دو محور موازی

گیربکس های دو مور موازی  بسیار دقیق و حساسی هستند به دلیل سرعت بالا در استفاده از آنها ، تلکنولوزی و مواد اولیه خواصی در ساخت این گیربکسها استفاده می شود به طور کلی و عمده کاربرد گیربکس های دو محور موازی در صنایع پلیمری و غذایی  می باشد مانند ماشین آلات کامپاندر و مستر بچ ، ماشین آلات چسب پایه پلیمری و در صنعت غذایی در ماشین آلات اسنک، آرد سوخاری ،غذای حیوانات و …کاربرد دارند

گیربکس های دو محور کنیکال

گیربکس ها متشکل از دو بخش کاهنده و توضیع کننده میبشد

که مصرف گسترده ای در صنایع پی وی سی دارد

ماشین آلات لوله های PVC   

ماشین آلات ورق PVC

ماشین آلات فومیزه

ماشین آلات پروفیل

گیربکس های دو محور کنیکال

بهترین گیربکس اکسترودر در بازار

گیربکس صنعتی یک سیستم سربسته و محصور هست که انرژی مکانیکی را به یک دستگاه خروجی انتقال می‌دهد. گیربکس‌ها در انواع دستگاه‌ها و برای طیف وسیعی از اهداف مورداستفاده قرار می‌گیرند. سرعت، گشتاور و سایر ویژگی‌های گیربکس‌ها را می‌توان برای تبدیل انرژی به فرمت قابل‌استفاده تغییر داد. این دستگاه‌ها می‌توانند سرعت دوران را به‌منظور افزایش گشتاور و سرعت افزایش دهند. در زیر برخی از انواع مختلف گیربکس‌های صنعتی و نحوه استفاده از آن‌ها توضیح داده می‌شود که شکت پارس درایور این امکان رو فراهم آورده تا شما عزیزان با بررسی دقیق و مشاوره امکان انتخاب بهترین قیمت گیربکس اکسترودر در ایران را داشته باشید .

مشخصات انواع گیربکس سایکلو

گیربکس سایکلو (گیربکس بدون دنده) در این گیربکس ها که برخلاف دیگر گیربکس ها در سیستم آن از چرخ دنده استفاده نمی شود.
گیربکس سایکلو به دلیل درگیر شدن حدود ۷۰ درصد دندانه ها با یکدیگر در هنگام چرخیدن و درگیر شدن آنها با هم تمرکز، برخورد در پای دندانه ها از بین رفته که این مسئله باعث برتری انواع گیربکس سایکلو با گیربکس های هلیکال است ازکاربرد های این گیربکس ها در صنعت قابلیت استفاده برای استارت و استاپ های مکرر و پیوسته می باشد.

اجزای گیربکس سایکلو

اجزای تشکیل دهنده سایکلو

دیسک(دیسک سیکلوید)

بیرینگ

بیرینگ خارج از مرکز (Eccentric)

شفت خروجی(شفت مرکزی با سرعت بالا به همراه بیرینگ گریز از مرکز)

پین و بوش

مزیت استفاده از گیربکس سایکلو

موتور گیربکس سایکلو با نیروی غلتشی عمل کرده و این امر باعث شده تا نیروی برشی در قطعات از بین برود. مزیت گیربکس های سایکلو در مقایسه با گیربکس های دیگر این است که به دلیل توزیع یکسان بار و تحمل شوک بارهای شدید توسط اجزای انتقال قدرت نسبت به سایر گیربکس ها برتری دارد. الکتروگیربکس سایکلو با مشخصه هایی همچون قابلیت اطمینان بالا، طول عمر بالا و کارایی قابل ملاحظه ای حتی در شرایط خاص و بحرانی مورد استقبال بسیاری از صنایع قرار گرفته است.

 

مشخصات فنی گیربکس سایکلو

دارای ابعاد مختلف می باشد

محدوده گشتاور ۷٫۲ نیوتن متر تا ۶۸۲۰۰ نیوتن متر

محدوده توان ۰٫۱۲ تا ۵۵ کیلو وات

محدود نسبت تبدیل ۶:۱ تا ۱:۱۱۹ (یک طبقه)، ۱۰۴:۱ تا ۷۵۶۹:۱ و بیشتر (چند طبقه)

نحوه نصب به صورت عمودی و افقی

انواع گیربکس سایکلو و شرکت های سازنده گیربکس سایکلو

گیربکس سایکلو SUMITOMO

گیربکس سایکلو VOGEL

گیربکس سایکلو IMAC

کاربرد گیربکس سایکلو

استفاده در کانوایرها

استفاده در صنایع غذایی وشکر

استفاده در میکسر ها و مخلوط کننده ها

استفاده در صنایع فولاد

استفاده در صنایع آب و فاضلاب

استفاده در صنایع بازیافت

استفاده در صنایع کاغذ

استفاده در آسیاب های بال میل

ویژگی گیربکس سایکلو

ظرفیت تحمل بارهای شدید، شک های ناگهانی

طول عمر بالا

راندمان بالا

حجم کم

مناسب برای کاربردهای خاص

زمان روغنکاری مناسب

گیربکس ها هلیکال موازی و عمودی

گیربکس ها هلیکال موازی و عمودی

در گیربکس‌ هلیکال هنگام درگیری دو چرخ دنده فشار و تنش‌ها به یک یا دو جفت دندانه وارد می‌شود و سایر دندانه ها تا نوبت درگیری آنها فرا نرسد, کمکی به تحمل تنش در نقطه درگیری نمی‌کنند. در نتیجه در محل درگیری دندانه‌ها بر روی دایره گام شاهد تنش در دندانه هستیم. از طرفی به دلیل فرم دندانه در پای دنده شاهد تمرکز تنش هستیم. عوامل بالا می تواند در شُک های وارده به گیربکس به شکست چرخ دنده منجر گردد. اما در گیربکس‌های سایکلو، تعداد دندانه‌های درگیر برابر ۲/۳کل دندانه ها می‌باشد یعنی اگر بر روی دیسک ۹۰ دندانه وجود داشته باشد ۶۰ عدد از آنها در گیر می‌باشد.از طرفی در این گیربکس‌ها دیگر از تمرکز تنش پای دنده خبری نیست جای آن یک منحنی وجود دارد.

تفاوت گیربکس سایکلو با هلیکال

تفاوت گیربکس سایکلو با هلیکال

در گیربکس‌ هلیکال هنگام درگیری دو چرخ دنده فشار و تنش‌ها به یک یا دو جفت دندانه وارد می‌شود و سایر دندانه ها تا نوبت درگیری آنها فرا نرسد, کمکی به تحمل تنش در نقطه درگیری نمی‌کنند. در نتیجه در محل درگیری دندانه‌ها بر روی دایره گام شاهد تنش در دندانه هستیم. از طرفی به دلیل فرم دندانه در پای دنده شاهد تمرکز تنش هستیم. عوامل بالا می تواند در شُک های وارده به گیربکس به شکست چرخ دنده منجر گردد. اما در گیربکس‌های سایکلو، تعداد دندانه‌های درگیر برابر ۲/۳کل دندانه ها می‌باشد یعنی اگر بر روی دیسک ۹۰ دندانه وجود داشته باشد ۶۰ عدد از آنها در گیر می‌باشد.از طرفی در این گیربکس‌ها دیگر از تمرکز تنش پای دنده خبری نیست جای آن یک منحنی وجود دارد.

گارانتی ۶ ماهه تمامی محصولات پارس درایور
خدمات ۱۰ ساله برای تمامی محصولات پارس درایور

نمایندگی فروش گیربکس سایکلو

شرکت پارس درایور یکی از بهترین مرکز فروش گیربکس سایکلو به شمار میرود. کارشناسان فروش پارس درایور علاوه بر مشاوره فنی برای گیربکس سایکلو (cyclo) ، میتوانند بهترین گزینه را به شما مشاوره داده و با کمترین هزینه بهترین خدمات را در مورد گیربکس سایکلو به شما ارائه دهند.

جهت سفارش و مشاوره تخصصی برای خرید این کالا با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید  

نمایندگی فروش گیربکس سایکلو

شرکت توسعه صنعت پارس ماشین نماینده انحصاری گیربکس و الکتروگیربکس های JIE چین در ایران می باشد که شما عزیزان برای مشاوره و خرید انواع محصولات در زمینه واردات و تامین محصولات صنعتی می توانید از راه های زیر با ما در ارتباط باشید

گیربکس خورشیدی

گیربکس خورشیدی جدید ترین گیربکس عرضه شده برای صنعت می باشد. علت نام گذاری آن نحوه قرار گیری چرخدنده ها و حرکت آن است. از این گیربکس برای انتقال بیشترین گشتاور در کم حجم ترین ابعاد ممکن که اصطلاحا به آن چگالی گشتاور می گویند، استفاده می شود. گیربکس خورشیدی شامل یک دنده خورشیدی (مرکزی) که با دنده هرزگرد سیاره ای یا پنیون که روی محور نگهدارنده آن به طور یکپارچه روی قفسه یا حامل سیاره ای قرار گرفته و قفسه هم در داخل دنده داخلی یا رینگی احاطه شده است. تنش های محرک روی دندانه زیادی وارد می شود لذا بار متعادل می شود بنابراین این طرح دوام زیادتری پیدا می کند. دنده گیربکس خورشیدی نسبت به دنده استاندارد می تواند مقاوم تر باشد و گشتاورهای زیاد را انتقال نماید.

 

مزایا گیربکس خورشیدی

این گیربکس ها به دلیل اینکه نسل جدید گیربکس های دنیا می باشند دارای ساختار متالوژی برتری هستند و به علت ساختار این گیربکس ها سطح درگیری دنده ها تا دو برابر افزایش یافته که این امر باعث کاهش فشار به دنده ها و افزایش عمر کارکرد این گیربکس ها می گردد.

حجم کم این گیربکس ها به دلیل نحوه قرارگیری چرخ دنده ها از دیگر محاسن آنها می باشد که کار با این گیربکس ها را راحتر می کند.

به علت ساختر درونی این محصولات، تعمیرات آنها بسیار راحت و سریع می باشد که این امر باعث کاهش نگرانی مصرف کننده در زمینه تعمیرات و نگهداری می شود.

دارای راندمان بسیار بالا تا ۹۸%

طول عمر بالا به دلیل تقسیم متوازن بار در بین طبقات

لقی بسیار ناچیز به دلیل دقت بالا در ماشین کاری دنده ها

معایب گیربکس خورشیدی

از نقاط ضعف گیربکس خورشیدی گرم شدن زیاد این مدل گیربکس‌ها است که این نیز به دلیل وجود تعداد زیاد چرخ‌دنده در یک فضای محدود و با وجود نسبت درگیری زیاد تولید حرارت اجتناب‌ناپذیر است. ازاین‌رو در این شرایط بایستی یا محفظه روغن را بزرگ کرد و یا از سیستم خنک کاری اجباری بهره برد.

از دیگر مسائل مربوط به گیربکس خورشیدی انتخاب اصلح آن می‌باشد زیرا اگر به‌طور دقیق بر اساس توان نامی و نسبت تبدیل و سرویس فاکتور موردنیاز انتخاب نشود در صورت کاربرد نامناسب در اثر خرابی یک چرخ‌دنده موجب تخریب تمامی چرخ‌دنده‌ها شده که هزینه‌های زیادی را در بر خواهد داشت. لیکن اگر انتخاب بهینه و با در نظر گرفتن جمیع جهات باشد می‌تواند از شرایط تعمیر و نگهداری بسیار خوبی برخوردار باشد. 

گیربکس های خورشیدی و سیکلوئیدی

مزیت استفاده از گیربکس های سیکلوئیدی به دلیل طول عمر بالا ، راندمان بالا و دقت در عمل کردباعث استفاده هر چه بیشتر این محصول در صنایع محتلف مانند دستگاه های روغن کشیخطوط انتقال تایل کانوایرها و تراورس ها میباشد

انیمیشن طرز کار گیربکس خورشیدی یا سیاره ای

جهت سفارش و مشاوره تخصصی برای خرید گیربکس خورشیدی  شما می توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید 

۰۲۱۳۳۹۸۰۴۸۰

۰۹۱۲۳۲۵۰۱۳۴

کاربرد گیربکس خورشیدی یا سیاره ای

موتور گیربكس های خورشیدی با توجه به راندمان بالا، ابعاد كوچك، نصب و نگهداری آسان و قیمت مناسب با سرعت بالایی جایگاه وسیعی در صنایع مختلف پیدا كردند. برخی از كاربری های گیربكس های دنده خورشیدی عبارتند از:

 • گیربکس میكسر صنایع آب و فاضلاب، میكسر صنایع معدنی، میكسر قیر
 • گیربکس خطوط نورد فولاد
 • گیربکس توربین بادی
 • گیربکس آسیاب خردكن مواد معدنی
 • گیربکس بال میل صنایع سیمان
 • گیربکس وینچ كشنده
 • گیربکس تیکنر
 • گیربکس بچینگ
 • گیربکس نورد
 • گیربکس رولینگ
گارانتی ۶ ماهه تمامی محصولات پارس درایور
خدمات ۱۰ ساله برای تمامی محصولات پارس درایور

وارد کننده انواع گیربکس خورشیدی در ایران

گیربکس خورشیدی جدید ترین گیربکس عرضه شده برای صنعت می باشد. علت نام گذاری آن نحوه قرار گیری چرخدنده ها و حرکت آن است. از این گیربکس برای انتقال بیشترین گشتاور در کم حجم ترین ابعاد ممکن که اصطلاحا به آن چگالی گشتاور می گویند، استفاده می شود. گیربکس خورشیدی شامل یک دنده خورشیدی (مرکزی) که با دنده هرزگرد سیاره ای یا پنیون که روی محور نگهدارنده آن به طور یکپارچه روی قفسه یا حامل سیاره ای قرار گرفته و قفسه هم در داخل دنده داخلی یا رینگی احاطه شده است. تنش های محرک روی دندانه زیادی وارد می شود لذا بار متعادل می شود بنابراین این طرح دوام زیادتری پیدا می کند. دنده گیربکس خورشیدی نسبت به دنده استاندارد می تواند مقاوم تر باشد و گشتاورهای زیاد را انتقال نماید. در همین راستا شرکت پارس درایور یکی از بهترین شرکت های وارد کننده انواع گیربکس خورشیدی در ایران به شمار میرود که کارشناسان فروش پارس درایور علاوه بر مشاوره فنی برای گیربکس خورشیدی ، می توانند بهترین گزینه را به شما مشاوره داده و با کمترین هزینه بهترین خدمات را در مورد گیربکس خورشیدی به شما ارائه دهند.

جهت سفارش و مشاوره تخصصی برای خرید این کالا با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید  

وارد کننده انواع گیربکس خورشیدی در ایران

گیربکس حلزونی

گیربکس حلزونی یا گیربکس مکعبی به عنوان ارزان ترین و پر کاربردترین نوع از انواع گیربکس در دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی سبک کاربرد دارد، در گیربکس حلزونی وظیفه انتقال نیرو توسط دو چرخ دنده انجام می پذیرد. موتور گیربکس حلزونی یا الکتروگیربکس حلزونی در واقع گیربکس کوپله شده با موتور می باشد که بنا به در خواست مشتری با الکتروموتور مورد نیاز ارائه خواهد شد

انیمیشن طرز کار گیربکس حلزونی راندمان
اجزای گیربکس حلزونی پارس درایو

مزایای گیربکس حلزونی

گیربکس حلزونی در انواع متفاوت پایه دار ، فلنچ دار و هالو شافت وجود دارد. جنس پوسته گیربکس های حلزونی آلومینیومی می باشد که در مقابل ارتعاشات مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهد. از مزایای گیربکس حلزونی می‌توان تعمیر و نگهداری آسان این نوع گیربکس اشاره نمود و همانطور که قبلا ذکر شد راه‌اندازی این نوع گیربکس ها بسیار نرم می باشد و به همین دلیل سر و صدای بسیار کمی دارند. از دیگر مزایای آن راندمان گشتاور خروجی بالا و غیره می توان اشاره کرد.

کاربرد گیربکس حلزونی

گیر بکس های حلزونی مجموعه از چرخ دنده های حلزونی هستند و کاربرد های چرخ دهنده ای حلزونی شرح داده شد. گیربکس های حلزونی کاربرد های متنوعی در صنعت دارند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم:

صنایع سرامیکی و ماشین آلات سرامیکی

موتورهای دنده ای ، گیربکس نوار نقاله ، گیربکس هاپر و گیربکس های مارپیچ Ball برای کارخانه های سرامیکی عرضه می شود.

صنایع پلاستیک

در صنایع پلاستیک، گیربکس های اکسترودر برای پلاستیک ، گیربکس ها برای قالب های چرخشی ، گیربکس های لمینیت ، گیربکس های خط تسمه ، گیربکس برای ساخت لوله های PVC و موارد دیگر استفاده می شوند.

صنایع شیمیایی

گیربکس های حلزونی ، گیربکس های سیاره ای و گیربکس های مارپیچ را برای صنایع شیمیایی استفاد می شوند. همچنین چرخ دنده های سیاره ای و مارپیچی با راندمان بالا برای مخلوط کن ها عرضه می شوند.

صنایع نساجی

گیربکس های حلزونی و موتورهای دنده مارپیچ برای صنایع نساجی عرضه می شوند. همچنین از موتورهای دنده ای حلزونی برای نقاله ها در کاربردهای نساجی استفاده می شود.

صنایع داروسازی

موتورهای دنده ای آلومینیومی و موتورهای کوچک دنده مارپیچ را در ماشین آلات داروسازی عرضه میشوند. همچنین چرخ دنده های باز و چرخ دنده های حلزونی و دستگاه های قرص سازی نیز در این صنایع استفاده می شوند.

برنامه های کاربردی کارخانجات رولینگ

گیربکس ایستاده پینیون برای کارخانجات رولینگ و همچنین موتورهای دنده مارپیچ حلزونی و مارپیچ برای خنک کردن تخت و بسته بندی برنامه های تختخواب تهیه می شوند.

ماشین آلات صابون و صنایع

از گیربکس های حلزونی و گیربکس های مارپیچ برای تولید صابون از جمله میکسر صابون ، مخلوط کن و … استفاده می شود.

تولید کنندگان ماشین آلات چوب

گیربکس حلزونی و سر دنده مارپیچ برای ماشین آلات جهت تولید مصنوعات چوبی کاربرد دارند.

تولید کنندگان ماشین آلات لمینت

موتورهای دنده مارپیچی و گیربکس حلزونی در هر اندازه ای در ماشین آلات لمینت کاربرد دارند.

 

فروش انواع گیربکس حلزون در تهران

شرکت پارس درایور یکی از بهترین شرکت های فروش انواع گیربکس حلزون در تهران می باشد که کارشناسان فروش پارس درایور علاوه بر مشاوره فنی برای گیربکس حلزون ، می توانند بهترین گزینه را به شما مشاوره داده و با کمترین هزینه بهترین خدمات را در مورد گیربکس حلزونی به شما ارائه دهند.

در تمام نقاط ایران شما عزیزان می توانید جهت سفارش و مشاوره تخصصی برای خرید تمامی محصولات در حوزه صنعت پارس ماشین با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید  

فروش انواع گیربکس حلزون در تهران

گیربکس جک اسکرو

جک اسکرو به معنای پیچ جک می باشد، که یک جک جهت بلند کردن اجسام بکار می رود که متشکل از یک پیچ محکم و استوار توسط یک تکیه گاه بوده و حامل یک صفحه و یا قسمتی است که جهت لود بار بر روی آن مورد استفاده قرار می گیرد.اسکرو جک یا پیچ جک معمولا برای بلند کردن وزن نسبتا سنگین مانند وسایل نقلیه مورد استفاده قرار می گیرد.در حالت معمول از جک اسکرو بعنوان یک تکیه گاه قابل تنظیم، بیشتر برای بار های سنگین از قبیل پی ریزی های خانه ها و یا وسایل نقلیه بزرگ استفاده می شود. در این موارد جک اسکرو ها بعنوان یک تکیه گاه عمل می کنند نه بلند کردن اشیاء

مشخصات انواع گیربکس جک اسکرو

مزایای جک اسکرو (اسکرو جک)

یکی از مزایای آن در میان دیگر جک ها خود قفل بودن آن ها است. یعنی نیروی چرخشی در پیچ حذف شده و پیچ در جایی که قرار می گیرد بدون حرکت باقی خواهد ماند و بسمت عقب نمی چرخد صرفه نظر ازاین که چه میزان باری را متحمل خواهد شد.این ویژگی موجب می شود تا آن ها بطور ذاتی نسبت به جک های هیدرولیکی ایمن تر باشند

انواع جک اسکرو

قابل چرخش : این پیچ ها همراه و یا بدون شکاف موجود بوده و دارای سطح باریک می باشند.

استاندارد: این پیچ های فولادی با رنگ زرد و یا صفحه روی شفاف موجود می باشند.

SEMS: این جک اسکرو ها ساخته شده از فولاد و صفحه روی و انتهای کرومات شده می باشند. ویژگی این پیچ ها استفاده از واشر های قفلی به همراه آن هاست که استفاده از آن ها را بسیار راحت می نماید.

چاک دار (شیاردار) :این جک اسکرو ها به همراه دو واشر تخت، یک واشر قفل و یک مهره به صورت جدا شده عرضه می شوند.

با پچ نایلونی: این پیچ ها برای برنامه های کاربردی که نیاز به قفل شیار ها دارد بسیار ایده آل می باشد

محدودیت های جک اسکرو

ظرفیت آن ها در بلند کردن اجسام محدود می باشد. افزایش بار و وزن بر روی آن ها موجب افزایش اصطکاک شیار های اسکرو ها می شود.آن ها تا حد زیادی توسط جک های هیدرولیک جایگزین شده اند. و همچنین در کاربرد های کم هزینه مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله جک های تعویض لاستیک ماشین ها می توان به یکی از کاربرد های کم هزینه آن اشاره نمود.

خرید گیربکس جک اسکرو پارس درایو

کاربرد جک اسکرو

جک اسکرو ها در صنایع گوناگون کاربرد های متنوعی دارند از جمله:

قابل استفاده در بالابر ها، صنایع غذایی، جابجایی سکوها و …

ا ساخته شده از فولاد ضد زنگ بوده و شیار های موجود بر آن ها قابلیت ساخت و تولید طبق سفارش و نیاز مشتری و کارفرمایان می باشد.

سر شکاف دار با دو واشر تخت، واشر قفل، مهره بعنوان متعلقات سر هم نشده جک اسکرو ها می باشند

فروش گیربکس جک اسکرو پارس درایو

فروش انواع گیربکس جک اسکرو

شرکت پارس درایور یکی از بهترین شرکت های فروش انواع گیربکس جک اسکرو در بازار می باشد که کارشناسان فروش پارس درایور علاوه بر مشاوره فنی برای گیربکس جک اسکرو، می توانند بهترین گزینه را به شما مشاوره داده و با کمترین هزینه بهترین خدمات را در مورد گیربکس جک اسکرو به شما ارائه دهند.

در تمام نقاط ایران شما عزیزان می توانید جهت سفارش و مشاوره تخصصی برای خرید تمامی محصولات در حوزه صنعت پارس ماشین با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید  

خرید انواع فن و المنت اکسترودر

خیر, اینکار باعث بوجود آمدن ممان خمشی در محل اتصال موتور و گیربکس شده و باعث بروز مشکلاتی می گردد:

ایجاد سروصدا

افزایش دما در گیربکس

شکستگی شفت ها

بروز روغن ریزی از محل کاسه نمد محور ورودی

در مواردی که وزن موتور زیاد باشد باید از یک تکیه گاه بین پایه های موتور و شاسی بهره جست.

بله ولی باید به موقعیت درپوش های روغن توجه کرد. در بیشتر گیربکس ها سه نوع درپوش روغن وجود دارد:

۱- درپوش پرکردن روغن

۲- درپوش تنظیم روغن

۳- درپوش تخلیه روغن

در بیشتر زمان ها از درپوش روغن به عنوان درپوش تنفس (BREATHER) استفاده می شود که در این درپوش ها سوراخی به قطر ۱ میلی متر جهت تخلیه هوای درون گیربکس تعبیه شده است. با توجهبه نوع سفارش, برای حالات مختلف نصب, موقعیت این در پوشها جابجا می شوند. در هنگام تغییر در حالت نصب, به موقعیت درپوشهای روغن توجه کنید.

راندمان بسیار بالا تا ۹۸%امکان کوپل بسیار ساده و سریع الکتروموتور بر روی این گیربکس هاقابلیت تحمل دور ورودی تا مرز ۳۵۰۰ دور در دقیقه امکان تأمین قطعات یدکی به صورت نامحدود و همچنین تعویض قطعات در محل نصب سرویس و نگهداری بسیار ساده و آسان قابلیت تحمل گشتاورهای بسیار بالا به واسطه مکانیزم انتقال نیرو در بین طبقات حجم بسیار کم این گیربکس ها با توجه به نحوه و شکل قرار گیری دنده هامحدوده دور نرمال در این گیربکس ها ۸۰۰ تا ۵/۰ دوردوام و استحکام بالا به دلیل انتقال نیرو بین چرخ دنده ها و تقسیم متوازن بار در بین طبقات
لقی بسیار ناچیز و دقت بالای ماشینکاری درچرخ دنده ها

بله ولي بايدبه موقعیت درپوش های روغن توجه کرد.در بیشتر گیربکس ها سه نوع درپوش روغن وجوددارد:
۱.درپوش پرکردن روغن
۲.درپوش تنظيم روغن
۳.درپوش تخلیه روغن

دربيشترزمان ها ازدرپوش روغن به عنوان درپوش تنفس(Breather)استفاده می شود که دراین درپوش ها سوراخی به قطر۱ميلي مترجهت تخلیه هوای درون گیربکس تعبیه شده است باتوجه به نوع سفارش،برای حالات مختلف نصب،موقعیت این درپوش ها جابجامي شوند.درهنگام تغييردرحالت نصب،به موقعیت درپوشهاروغن توجه کنید

۱-کاهش اصطحکاک بین قطعات و افزایش بازده آنها.

۲- کاهش گرما و انتقال آن از قطعات متحرک به محفظه .

۳- حفاظت از سطوح در برابر زنگ زدن.

۴- کاهش صدا

دمای کاری نرمال گیربکس‌ها ۷۰ درجه سلسیوس است. با در نظر گرفتن این دمای پایه، زمان تعویض روغن‌های مینرال (Mineral) حدود ۱۰,۰۰۰ ساعت کاری و برای روغن‌های سینتتیک-شیمیایی (Synthetic PAO)حدود ۲۵,۰۰۰ ساعت کاری است. تقریبا به ازای افزایش دمای ۱۰ تا ۱۵  درجه‌ای فاصله زمانی تعویض روغن نصف می‌شود

موتور گیربکس شفت مستقیم فلنج دار به سبب قابلیت نصب عمودی مناسب  استفاده در میکسرها است. به علاوه، دنده هلیکال این دسته از گیربکس‌ها و بازده بالای آن، آنها را پر طرفدار کرده است. کاربردهای موتور گیربکس شفت مستقیم فلنجدار مشابه حالت پایه دار است.

سوالات متداول گیربکس ها

جهت سفارش و مشاوره تخصصی برای خرید انواع گیربکس های صنعتی شما می توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید و بهترین انتخاب و مناسب ترین خرید را داشته باشید 

۰۲۱۳۳۹۸۰۴۸۰

۰۹۱۲۳۲۵۰۱۳۴

5/5 (1 Review)

18 thoughts on “انواع گیربکس

 1. داود says:

  سلام یه سوال داشتم جک اسکرو ایمن تر و بهتر برای خرید یا هیدرولیکی ؟

 2. محمدحسین says:

  سلام شما خدمات تعویض روغن گیربکس و یا نصبش رو هم انجام میدید ؟

 3. امینی says:

  سلام
  امکان استفاده از جک اسکرو در کارگاه صنایع غذایی هستش ؟

 4. ایلیا says:

  سلام وقتتون بخیر
  هر چند سال یکبار باید گیربکس رو تعویض یا تعمیر کنم ؟

 5. اتنا says:

  سلام خسته نباشید …انواع گیربکس در چه صنایعی کاربرد دارند ؟

 6. قلی مرتضوی says:

  سلام روزتون بخیر
  می خواستم بدونم برای صنعت چوب کدام گیربکس مناسب می باشد؟

 7. manager.mh says:

  گیربکس حلزونی دارای کاربرد در ماشین آلات تولیدات مصنوعات چوبی می باشد. در صورتی که نیاز به خرید دارید پیشنهاد می شود بطور دقیق به مطالعه مقالات داخل سایت بپردازید تا بهترین گزینه را برای خود انتخاب نموده و در صورت نیاز با شمارهای
  ۰۲۱۳۳۹۸۰۴۸۰
  ۰۹۱۲۳۲۵۰۱۳۴
  ۰۲۱۳۳۹۸۰۴۷۹
  تماس برقرار نمایید.

 8. سید محمد says:

  سلام روزتون بخیر
  ببخشید می خواستم بدونم گشتاور خروجی الکتروگیربکس چگونه حساب می کنند؟

 9. manager.mh says:

  سلام روزتون بخیر
  برای نحوه محاسبه گشتاور خروجی الکتروگیربکس
  Τ = P x 955/n²
  Τ گشتاور [rpm]
  P توان [kw]
  n² دور خروجی [rpm]
  استفاده می نمایند.

 10. manager.fa says:

  سلام وقت بخیر ، بله دوست عزیز . ازسال به تمام نقاط ایران در کوتاه ترین زمان ممکن صورت میپذیرد .

 11. روشنا احمدی says:

  سلام یه سوال روغن گیربکس هم مثل روغن موتور به تعویض نیاز داره ؟

 12. روشنا احمدی says:

  یه سوال روغن گیربکس هم مثل روغن موتور نیاز به تعویض داره ؟

 13. manager.fa says:

  سلام دوست عزیز بلی. روغن گیربکس نیز همانند روغن موتور و سایر روغن های مورد استفاده در خودرو برای کیلومتر خاصی تولید و مورد استفاده قرار میگیرد لذا نیازمند تعویض کامل می باشد.

 14. manager.fa says:

  سلام دوست عزیز بلی. روغن گیربکس نیز همانند روغن موتور و سایر روغن های مورد استفاده در خودرو برای کیلومتر خاصی تولید و مورد استفاده قرار میگیرد لذا نیازمند تعویض کامل می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.